The Washington Post. Новий показовий процес у Росії (редакційна стаття)

11.03.2016 17:00

The Washington Post. Новий показовий процес у Росії (редакційна стаття)

Адміністрація Обами все ще готова поручитися, що Путін щиро зацікавлений у мирному врегулюванні в Україні. Справа Надії Савченко - потужне свідчення зворотного, заявляє американська газета в редакційній статті. Слова ніяк не вплинуть на Путіна, якщо їх не підкріпити справами. Адміністрація Обами повинна розширити санкції стосовно Росії, зазначає видання.

"Адміністрація Обами все ще готова поручитися, що Володимир Путін щиро зацікавлений у мирному врегулюванні в Україні. Справа Надії Савченко - потужне свідчення зворотного", - заявляє The Washington Post. Суд над Савченко автори редакційної статті називають "класичним показовим процесом", який порушує міжнародне право і зобов'язання Росії за угодою "Мінськ-2".

На процесі Савченко поводилася зухвало, йдеться в статті. Ослаблена голодуванням, вона, тим не менш, виступила з лекцією в суді, прогнозуючи демократичне повстання в Росії в українському стилі, а потім показала судді середній палець.

Справа Савченко обурює українське суспільство, продовжує газета. "Швидше за все, це радує Путіна: цей судовий процес розрахований на дестабілізацію демократично обраного, прозахідного уряду Петра Порошенка".

"Через відверті порушення з боку Росії Порошенко, який офіційно запевнив українців, що в результаті мирної угоди Савченко вийде на волю, вважає політично неможливим виконання українських зобов'язань, зокрема конституційні реформи, - йдеться в статті. - Москва, в свою чергу, твердить, що непокора Києва [умовами перемир'я] - привід для західних урядів перестати підтримувати Порошенка і скасувати санкції проти Росії".

"На щастя, хоча б деякі європейські лідери бачать цю брутальну тактику наскрізь", - зазначають автори і нагадують, що п'ять європейських урядів і 57 членів Європарламенту закликали запровадити нові санкції проти російських чиновників, причетних до справи Савченко, з-поміж них - проти Путіна.

Вказавши, що США обмежилися заявами віце-президента Байдена і держсекретаря Керрі про необхідність звільнення льотчиці, видання коментує: "Ці слова ніяк не вплинуть на Путіна, якщо їх не підкріпити справами. Адміністрація Обами повинна розширити санкції, які наклала на Росію, так, щоб вони поширювалися на всіх осіб, причетних до арешту Савченко і суду над нею, й охоплювали інші порушення угоди "Мінськ-2". У мирного врегулювання в Україні не буде жодних шансів, поки політика саботажу і диверсій не почне коштувати Росії істотно дорожче, ніж тепер".

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus