The Washington Post. Обожнюваного прокремлівськими медіа сепаратиста підірвали в Україні

18.10.2016 18:00

The Washington Post. Обожнюваного прокремлівськими медіа сепаратиста підірвали в Україні

Він хвалився тим, що вбиває холоднокровно, і знімав бої на відеокамеру, прикріплену до своєї каски, пише кореспондент американської газети про вбитого терориста Моторолу. Він керував загонами бойовиків-сепаратистів під час тривалих битв за Слов'янськ і в Донецькому аеропорту. Київ називав Павлова воєнним злочинцем, зазначає видання.

"Він хвалився тим, що вбиває холоднокровно, і знімав бої на відеокамеру, прикріплену до своєї каски", - пише кореспондент The Washington Post Ендрю Рот. "І в процесі цей колишній працівник автомийки став, хоч як дивно, "зіркою" прокремлівських медіа в областях України, підконтрольних бойовикам. Там він і загинув пізно ввечері в неділю від загадкового вибуху, який розніс шахту ліфта в його будинку", - пише автор про Арсенія Павлова, відомому під бойовою кличкою "Моторола".

Сторони українського конфлікту - прозахідний уряд України і сепаратистські угруповання, пов'язані з Росією, - обмінялися звинуваченнями.

"Багато хто визнав, що цей вибух - лише чергове із серії вбивств, яке, можливо, пов'язане з лютим внутрішнім "чищенням" вожаків заколотників. У свою чергу, офіційні особи сепаратистів стверджували, що за вибухом, здійсненим у Донецьку, стояв український уряд у Києві", - пише автор.

"Я розумію (так), що Петро Порошенко порушив перемир'я і оголосив нам війну", - сказав вожак донецьких сепаратистів Олександр Захарченко.

"У понеділок в соцмережах сплив відеозапис, нібито зроблений угрупованнями, які виступають проти бойовиків. На ньому чоловік, що сам оголошує себе бійцем, каже, що був у Донецьку, і стверджує, що він і його товариші "тільки що ліквідували знаменитого терориста Моторолу". Потім він називає двох інших промосковських лідерів, стверджуючи, що в списку на знищення вони "такі", і на завершення віддає нацистський салют. Справжність відеозапису можна було б перевірити в незалежних джерелах, але сепаратисти запевняли, що вона довела причетність Києва до атаки", - йдеться в статті.

Павлов народився в Республіці Комі в Росії. За даними газети, до Києва він приїхав під час проєвропейських акцій протесту в 2013-2014 роках, пізніше брав участь в антизахідних демонстраціях у Харкові і Донецьку. "Він керував загонами бойовиків-сепаратистів під час тривалих битв за Слов'янськ і в Донецькому аеропорту", - пише автор.

"Київ називав Павлова воєнним злочинцем", - нагадує видання.

За словами автора, Павлов охоче забезпечував дружнім журналістам доступ до місць боїв. "Так з'явилися деякі з найвідоміших і найбільш сумнозвісних відеозаписів сцен цієї війни. На одній було відображено, як його бійці беруть у полон українських військових в аеропорту Донецька. Пізніше цих людей провели по Донецьку, де місцеві жителі кидали в них камінням і били їх", - пише автор. "На довшій версії відеозапису відображено, як Павлов витягує трупи українських військових з багажника автомобіля, а на задньому плані другий військовий закриває своє обличчя", - додає він.

Переклад Inopressa.ru

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus