Yuzgas визнала, що подавала документи на конкурс з розробки Юзівської площі з помилками

08.10.2016 00:00

Yuzgas визнала, що подавала документи на конкурс з розробки Юзівської площі з помилками

Нідерландська компанія Yuzgas B. V. в заявці на конкурс по залученню інвестора для розробки Юзівської площі вказала одним з членів своєї команди Гвідо Мічелотті помилково. Про це повідомив засновник компанії, а також інвестиційного фонду Emerstone Energy Ярослав Кінах.

Нідерландська компанія Yuzgas B. V. в заявці на конкурс по залученню інвестора для розробки Юзівської площі вказала одним з членів своєї команди Гвідо Мічелотті помилково. Про це повідомив засновник компанії, а також інвестиційного фонду Emerstone Energy Ярослав Кінах, передає "Інтерфакс-Україна".

"З Мічелотті була заплутана ситуація - з ним провадили перемовини мої партнери, оскільки вони краще його знали. Він думав-думав, але, врешті-решт, ні до чого не домовилися. Помилково ми його включили (в заявку - ред.)", - сказав Кінах, відповідаючи на питання депутата Верховної Ради Вікторії Войціцької під час "круглого столу" в Києві в п'ятницю, 7 жовтня 2016 року.

Кінах підкреслив, що дана помилка не є принциповою - в разі підписання угоди з державою по Юзівській площі Yuzgas приверне кращих фахівців, а також компанію Schlumberger.

Водночас, на думку Войціцькою, склад команди фахівців, що подається Yuzgas, є принциповим, оскільки саме досвід компанії прийнятий в якості одного з кваліфікаційних критеріїв конкурсу.

"Я розцінюю це як цілеспрямоване введення в оману. Ця ситуація змушує замислитися, яка ще інформація у пропозиції Yuzgas може бути не коректною", - зазначила депутат.

Зауважимо, Мічелотті входить до ради директорів компанії Cadogan Petroleum, яка має досвід в розробці надр в Україні.

Заявка нідерландської Yuzgas B.V. передбачає отримання фірмою права на 90% прав і зобов'язань інвестора.

При цьому, якщо Shell, яка відмовилася від розробки ділянки, планувала видобувати на Юзівській родовищі сланцевий газ, який знаходився на великій глибині, то в заявці Yuzgas B.V. мова йде не тільки про буріння нових свердловин, а й розконсервації існуючих. А це вимагає набагато менші капіталовкладення при пільгових податкових ставках, які закріплено в угоді.

Нагадаємо, наприкінці липня конкурсна комісія, сформована з представників уряду та "Надра Юзівська", визнала Yuzgas B.V. переможцем відбору для участі в СПР з видобутку газу на Юзівській площі.

Yuzgas B.V. була створена за місяць до того. Через інвестиційні фонди Emerstone Energy і Emerstone Capital Partners фірма заведена на українського підприємця Кінаха, який стверджує, що фонд розпоряджається грошима "іноземних інвесторів", імена яких втім не розкриваються.

Юзівський ділянку площею 7886 кв. км знаходиться в Дніпровсько-Донецькому нафтогазоносному басейні на території Донецької та Харківської областей. За оцінками "Надра України", потенціал Юзівської площі перевищує 3 трлн куб. м умовного палива, а базовий сценарій її розробки передбачає вихід на щорічний видобуток в 10 млрд куб. м, оптимістичний - в 20 млрд куб. м.

Раніше ЗМІ знайшли в Yuzgas слід групи Порошенко-Ющенко.

У боротьбі за ділянку Yuzgas перемогла британського гіганта Shell.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus