Адвокат Лукаш знайшов в машині "дивний" пристрій, схожий на "прослушку"

12.10.2016 14:00

Адвокат Лукаш знайшов в машині "дивний" пристрій, схожий на "прослушку"

Адвокат Андрій Смирнов, який представляє інтереси екс-міністра юстиції Олени Лукаш, заявляє, що знайшов у своїй машині пристрій, схожий на "прослушку". Він написав у Facebook, що його машина раптово перестала заводитися – і коли вона завелася, повіз її на станцію техобслуговування, працівникам якої довіряє.

Адвокат Андрій Смирнов, який представляє інтереси екс-міністра юстиції Олени Лукаш, заявляє, що знайшов у своїй машині пристрій, схожий на "прослушку".

Він написав у Facebook, що його машина раптово перестала заводитися – і коли вона завелася, повіз її на станцію техобслуговування, працівникам якої довіряє.

"Оскільки електронна діагностика автомобіля не виявила очевидних проблем, техніки зацікавилися наявністю зовнішніх джерел енергоспоживання, не прописаних у заводській енергомережі автомобіля", – написав Смирнов.

"І знайшли чудовий пристрій, захований під стелею автомобіля, за всіма зовнішніми ознаками відмінний від тих, які робить завод BMW. У комплект входить: зовнішній жорсткий диск, мікрофон і шина передачі даних на диск", – повідомив він.

Адвокат підозрює, що до цього причетні спецслужби.

"Ми невідкладно проведемо незалежну від правоохоронних органів експертизу чудового гаджета, щоб потім не виявилося, що це модуль зв'язку із двірниками машини, – і напишемо заяву про кримінальне правопорушення", – зазначив Смирнов.

"Також нагадаю, що прослуховувати адвоката є дещо незаконним заходом", – наголосив він.

Довідка. Справа Лукаш

5 листопада СБУ заявила про затримання Лукаш, яка перебувала в розшуку.

За даними Генпрокуратури, екс-міністр повернулася в Україну і була затримана в Києві. Датою її зникнення вважається 28 липня 2015 року.

Водночас Лукаш стверджує, що вона перебувала в Україні і не переховувалася від слідства.

Того ж дня прокуратура повідомила їй про підозру у скоєнні злочину, передбаченого частиною 5 статті 191 і частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу України за фактом заволодіння під час перебування на посаді міністра юстиції коштами державного бюджету в розмірі 2,5 млн гривень та вчинення службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки.

Печерський районний суд Києва 6 листопада заарештував екс-міністра юстиції з можливістю внесення застави у розмірі 5,1 млн грн. Народний депутат Вадим Новинський відразу ж вніс заставу за Лукаш, проте протягом найближчих вихідних вона залишалася в СІЗО.

9 листопада прокурор ГПУ повідомила, що Лукаш перебуває в Генпрокуратурі, де з нею проводяться необхідні процесуальні дії, пов'язані із запобіжним заходом. Приміщення Генпрокуратури підсудна залишила з електронним браслетом.

18 листопада Апеляційний суд Києва зменшив з 5 млн 115 тисяч гривень до 2,5 млн гривень суму грошової застави, водночас залишивши Лукаш під домашнім арештом.

28 грудня Солом'янський районний суд міста Києва повернув Лукаш заставу та закордонний паспорт, а також та звільнив її від обмежень у пересуванні, зокрема і за кордон. "Клопотання... щодо продовження терміну виконання підозрюваною Лукаш покладених на неї обов'язків... залишити без задоволення. Рішення суду оскарженню не підлягає", - йдеться у рішенні суду.

5 жовтня Апеляційний суд Києва в повному обсязі задовольнив апеляційну скаргу Лукаш.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus