Афанасьєва визнали жертвою порушення Конвенції з прав людини, а Кольченка помістили у штрафний ізолятор

11.03.2016 07:00

Афанасьєва визнали жертвою порушення Конвенції з прав людини, а Кольченка помістили у штрафний ізолятор

Мати ув’язненого у Росії українця Олександра Кольченка Лариса повідомила, що її сина доставлено до місця відбування покарання у Копейськ Челябінської області і одразу було поміщено у штрафний ізолятор. "У перший день він туди прибув і не встиг нічого зробити, просто привітався не по статуту", – розповіла Лариса Кольченко.

Мати ув’язненого у Росії українця Олександра Кольченка Лариса в ефірі Громадського заявила, що її сина доставлено до місця відбування покарання у Копейськ Челябінської області і одразу було поміщено у штрафний ізолятор.

Суд визнав, що Афанасьєв став жертвою порушення Конвенції з прав людини - правозахисник

"Саша доїхав до місця відбування покарання, в місто Копейськ Челябінської області,і з перших днів його помістили в ШІЗО", – сказала вона.

Мати Кольченка розповіла, що до штрафного ізолятора Олександра помістили через вітання не по уставу.

"У перший день він туди прибув і не встиг нічого зробити, просто привітався не по статуту", – сказала Лариса Кольченко.

Раніше повідомлялося, що Сенцова і Кольченка утримують в СІЗО в Челябінську. У Росії Сенцова визнали винним у створенні терористичного угрупування та керуванні ним, підготовці теракту, призначивши покарання у вигляді 20 років позбавлення волі. Кольченка засуджено до 10 років позбавлення волі.

Суд визнав, що Афанасьєв став жертвою порушення Конвенції з прав людини - правозахисник

Представник правозахисної комісії "Меморіал" у Республіці Комі Ернест Мезак оприлюднив копію рішення Сиктивкарського міського суду, який зобов'язав етапувати політв'язня кримчанина Геннадія Афанасьєва в колонію, розташовану ближче до Криму.

Про це повідомляє Крим.Реалії.

За словами правозахисника, з рішення суду випливає, що Афанасьєв став жертвою порушення статті 8 Європейської конвенції з прав людини в результаті направлення його для відбування покарання в Республіку Комі.

"Відбування Афанасьєвим покарання в Республіці Комі з урахуванням його проживання до засудження в Республіці Крим об'єктивно створює зайві, не виправдані якимись приводами або мотивами надмірні перешкоди для здійснення гарантованих шести (за звичайних умов) побачень на рік із матір'ю, фактично, створює додаткові труднощі для адаптації і виправлення, і, отже, не відповідає меті кримінального покарання. Обґрунтовані сумніви в створенні для Афанасьєва додаткових, не обумовлених цілями кримінального покарання обтяжень і довільному правозастосуванні, не спростовані. Викладені обставини свідчать про порушення гарантованих статтею 8 Європейської конвенції (з прав людини ) прав Афанасьєва на повагу до сімейного життя", - цитує рішення суду правозахисник.

Нагадаємо, Геннадій Афанасьєв є фігурантом кримінальної справи стосовно українського режисера Олега Сенцова, засудженого на 20 років позбавлення волі за звинуваченням в організації терористичної організації в Криму.

Афанасьєва відправили відбувати покарання в ІК-25 Сиктивкара, проте пізніше умови утримання погіршили і його на рік перевели в одиночну камеру тюремного типу.

Справу стосовно Афанасьєва розглядали в особливому порядку, оскільки він визнав провину і пішов на співпрацю зі слідством. Однак на процесі він відмовився від своїх свідчень, заявивши про тортури при допиті. Він повідомив, що обмовив Сенцова і що терористичної організації не існувало.

Правозахисний рух "Меморіал" визнав Афанасьєва політв'язнем.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus