Алексієвич та Акунін вийшли зі складу "Російського ПЕН-центру"

11.01.2017 18:00

Алексієвич та Акунін вийшли зі складу "Російського ПЕН-центру"

Услід за письменниками Левом Рубінштейном й Олександром Ілічевським колись правозахисну організацію "Російський ПЕН-центр" залишили Нобелівський лауреат Світлана Алексієвич й вимушений раніше виїхати з території РФ автор історичних романів Борис Акунін (Григорій Чхартішвілі). В такий спосіб вони висловили свій протест з приводу виключення з цієї організації Сергія Пархоменка.

Услід за письменниками Левом Рубінштейном й Олександром Ілічевським колись правозахисну організацію "Російський ПЕН-центр" залишили Нобелівський лауреат Світлана Алексієвич й вимушений раніше виїхати з території РФ автор історичних романів Борис Акунін (Григорій Чхартішвілі).

Про таке рішення Алексієвич передав московський телеканал "Дождь". За її словами, цей крок пов'язаний "з виключенням із організації письменника та журналіста Сергія Пархоменка", - наголошується у повідомленні.

"Російський ПЕН-центр" цим (правозахисною діяльністю - ред.) не займається, отже, жодного стосунку до ПЕН-руху не має. Завдання всієї діяльності "Російського ПЦ" полягає лишень у тому, аби не розсердити начальство. Я поділяю погляди ПЕН-руху, але прошу надалі ніяк не асоціювати мене з "Російським ПЦ". Я в ньому більше не перебуваю", - написав своєю чергою Акунін у Facebook.

Напередодні про рішення покинути організацію повідомили Ілічевський та Рубінштейн. Як заявив останній, причинами виходу стали дії керівництва організації: воно виключило з клубу деяких колег й здійснило щодо них "репресивні заходи".

Нова низка виходів з "Російського ПЕН-центру" почалася після виключення з її лав публіциста, журналіста, радіоведучого й громадського активіста (проекти "Диссернет", "Последний адрес") Пархоменка, в минулому - головного редактора часописів "Итоги", "Вокруг света", а також видання "Ежедневный журнал".

Підставою для цього стала його публікація на підтримку українського політв'язня, кінорежисера Олега Сенцова.

Нагадаємо, в грудні минулого року з проханням про звільнення Сенцова до Путіна особисто звертався російський кінорежисер Олександр Сокуров.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus