Американський спецназ захопив головного розробника хімзброї для "ІД"

10.03.2016 07:00

Американський спецназ захопив головного розробника хімзброї для "ІД"

Іракські курди звинуватили бойовиків "Ісламської держави" у використанні при обстрілі населених пунктів на півночі Іраку боєприпасів, що містять отруйні речовини. За словами губернатора провінції Кіркук Наджмуддина Каріма, у снарядах були отруйні речовини, але які саме – невідомо. Всього по селищу було випущено більше 20 снарядів.

Іракські курди звинуватили бойовиків "Ісламської держави" у використанні при обстрілі населених пунктів на півночі Іраку боєприпасів, що містять отруйні речовини.

Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на Reuters.

За словами губернатора провінції Кіркук Наджмуддина Каріма, у снарядах були отруйні речовини, але які саме – невідомо. Всього по селищу було випущено більше 20 снарядів. Близько 40 місцевих жителів постраждали від отруйних речовин.

Також повідомляється, що бійці американського спецназу в ході операції в Іраку затримали головного розробника хімічної зброї для "ІД", повідомляє "Интерфакс" з посиланням на АP.

У повідомленні наголошується, що у Вашингтоні минулого тижня повідомили про затримання одного з ватажків "ІД", проте до цих пір не уточнювали, про кого саме йдеться.

Тепер АP повідомляє з посиланням на представників американської розвідки, що військові захопили поблизу міста Таль-Афар Сулеймана Дауда аль-Афарі, який очолював створену "ІД" спеціальну структуру, завдання якої - розробка хімзброї.

Затриманому близько 50 років. Він фахівець з хімічної і біологічної зброї та брав участь в іракських проектах у цій сфері ще за часів правління Саддама Хусейна.

Довідка. Зброя масового ураження в "ІДІЛ"

Як уже повідомлялося, в грудні 2015 року аналітики Європарламенту заявили про наявність в "ІД" "вчених-хіміків, фізиків і програмістів" з числа випускників престижних світових вишів. Згідно з інформацією, що наводилася, керівництво угруповання ставить перед ними завдання із "застосування хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних речовин як зброї для терористичних актів".

Про експертів з різних куточків світу, котрі залучаються "ІД" до розробок хімічної зброї, інформував також голова іракського парламентського Комітету з безпеки та оборони Саїд аль-Хакім Замілі.

У розпорядженні "ІД" є й кілотонни арсеналів (серед них - засоби масово ураження) та тисячі одиниць бойової техніки, відбитих у боях з армією Іраку.

У травні 2015 року світові ЗМІ поширили заяву "ІД" про плани зі створення ядерної зброї. Згідно з наведеними даними, в цьому терористам можуть допомогти їхні партнери у Пакистані. Для таких потреб прихильники побудови всесвітнього "Халіфату", за їхніми власними твердженнями, мають "мільярди доларів".

Про загрозу переходу бойовиками "ІД" до застосування в Європі хімічної і біологічної зброї замість використання злочинної практики масових розстрілів на засіданні Національних зборів Франції заявляв прем'єр-міністр цієї країни Мануель Вальс. Аналогічні занепокоєння висловлювала й влада США, Великобританії та Австралії.

Нагадаємо, на одному зі своїх пропагандистських відео представники "ІД" повідомляють про хімзброю, яка нібито є в їхньому розпорядженні.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus