Антикорупційний комітет визнав законопроект про спецконфіскацію корупційним

02.11.2016 22:00

Антикорупційний комітет визнав законопроект про спецконфіскацію корупційним

Парламентський комітет з питань запобігання і протидії корупції рекомендував Верховній Раді відхилити законопроект Кабінету міністрів "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення стягнення в дохід держави необґрунтованих активів". Таке рішення було ухвалено на засіданні профільного комітету 2 листопада.

Парламентський комітет з питань запобігання і протидії корупції рекомендував Верховній Раді відхилити законопроект Кабінету міністрів "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення стягнення в дохід держави необґрунтованих активів" (№5142).

Таке рішення було ухвалено на засіданні профільного комітету 2 листопада, передає "Інтерфакс-Україна".

Комітет визнав зазначений законопроект корупційним.

Як наголошується в пояснювальній записці, метою законопроекту є запровадження інституту стягнення в дохід держави необґрунтованих активів до закінчення кримінального провадження, під час якого і було виявлено такі активи, правомірність походження яких не доведена, у той час як підозрюваний у кримінальному провадженні, що стосується корупційних злочинів, фактично може ними користуватися і розпоряджатися.

Нагадаємо, 14 вересня Кабінет міністрів направив на розгляд Верховної Ради оновлений законопроект про спецконфіскацію, ухвалення якого дозволить конфіскувати в держбюджет заарештовані на рахунках в "Ощадбанку" 1,5 млрд дол, які належали представникам режиму Януковича.

Ці кошти були закладені в бюджет 2016 року, проте в Мінфіні сумніваються, що до кінця року можна буде повернути всю суму вкрадених коштів. У зв`язку з цим уряд врахував ці гроші в проекті бюджету на 2017 рік.

20 вересня законопроект про спецконфіскацію був зареєстрований у Раді, ініціатором є прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Депутати намагалися уже кілька разів включити законопроект до порядку денного, однак з цього нічого не виходило.

Раніше Раді пропонувалися декілька законопроектів про спецконфіскацію майна, вкраденого попередньою владою, однак жоден з них не знаходив підтримки депутатів. Основним аргументом критиків таких законопроектів є побоювання, що він дозволить безперешкодно відбирати майно звичайних людей, і вони не зможуть себе захистити.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus