АП підганяє парламент з Вищою радою правосуддя. Сироїд говорить про акціонування Верховного Суду олігархами

03.10.2016 18:00

АП підганяє парламент з Вищою радою правосуддя. Сироїд говорить про акціонування Верховного Суду олігархами

Представник президента України у Верховній Раді, народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Артур Герасимов закликає ВР на цьому пленарному тижні продовжити впровадження судової реформи. Про це він заявив в понеділок, 3 жовтня 2016 року, на Погоджувальній раді лідерів парламентських фракцій та голів комітетів.

Представник президента України у Верховній Раді, народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Артур Герасимов закликає ВР на цьому пленарному тижні продовжити впровадження судової реформи. Про це він заявив в понеділок, 3 жовтня 2016 року, на Погоджувальній раді лідерів парламентських фракцій та голів комітетів, повідомляє офіційний сайт БПП.

Сироїд переймається через сценарій формування Верховного Суду як "акціонерного товариства від олігархів"

"Враховуючи необхідність подальшого проведення судової реформи, чинне законодавство України потребує нових системних змін. З огляду на зазначене, президентом України внесено на розгляд парламенту проекти законів України "Про Вищу раду правосуддя" (№ 5180) та "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо уточнення розпорядників бюджетних коштів" (№ 5181). Вказані законопроекти потребують опрацювання комітетами та розгляду у залі парламенту", - заявив представник президента.

Також Герасимов наголосив, що на поточному пленарному тижні парламенту необхідно розглянути пропозиції президента України до законів "Про внесення змін до додатків № 3 та № 7 до закону "Про Державний бюджет України на 2016 рік" щодо фінансового забезпечення компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян та інших передбачених законодавством пільг" (№ 4024), "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" (№ 1076).

"Окрім того, потребують включення до розкладу засідань Верховної Ради України визначені президентом України як невідкладні законопроекти 3549-1, 3643 та 3645 щодо електронних комунікацій", - сказав представник президента.

Також, за словами Герасимова, цього тижня парламенту важливо розглянути законопроект № 4370-1, спрямований на врегулювання окремих питань проходження державної служби.

За словами представника президента, на сьогоднішній день потребують прискорення підготовки профільними комітетами та розгляду у Верховній Раді законопроекти № 815 "Про внесення змін до закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо удосконалення процедури застосування санкцій Національною радою)", № 4797 "Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо проекту "Надзвичайна кредитна програма для відновлення України"; № 5142 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення стягнення в дохід держави необґрунтованих активів".

Сироїд переймається через сценарій формування Верховного Суду як "акціонерного товариства від олігархів"

Заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд занепокоєна тим, що процес формування Верховного Суду України після вступу в силу змін до Конституції щодо судової реформи може супроводжуватися різними домовленостями та іншими негативними непрозорими процесами. Про це вона заявила після засідання Погоджувальної ради в понеділок.

"Фактично з сьогоднішнього дня стартує процес призначення суддів Верховного суду. Ще немає процедур, але щойно вони з'являться, відразу можна буде подавати документи на призначення суддів Верховного Суду. Минулий четверг нам показав, що у нас в парламенті є люди, які будуть відстоювати формування Верховного Суду як акціонерного товариства від олігархів", - цитує її "Інтерфакс-Україна".

Сироїд зазначила, що таким же чином був сформований попередній склад Верховного Суду та інших вищих судів.

"Тобто це відбувалося таким чином, що це - наша квота, це - ваша квота, ви не виступаєте проти наших, а ми проти ваших", - пояснила вона.

Віце-спікер взауважила, що формально парламент не матиме доступу до цього процесу, але виявляється дуже сильний тиск на Вищу кваліфікаційну комісію суддів, й він, на її думку, лише посилюватиметься.

"Тому ми разом з громадянським суспільством та журналістами ми маємо уважно стежити, щоб захистити тих людей з Вищої кваліфікаційної комісії, які намагатимуться відстоювати прозорість процесу", - наголосила Сироїд.

Нагадаємо, у серпні в ефірі одного з телевізійних каналів Сироїд назвала п'ятірку "сірих кардиналів", які керують Верховною Радою. "Великий капітал, плюс великий телеканал, плюс кілька депутатів у парламенті", - сказала Сироїд.

Вона погодилася, що цю п'ятірку складають Ігор Коломойський, Рінат Ахметов, Віктор Пінчук, Дмитро Фірташ і Петро Порошенко.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus