АП: питання безвізу з'явиться на порядку денному Європарламенту за кілька днів до сесії

31.10.2016 23:00

АП: питання безвізу з'явиться на порядку денному Європарламенту за кілька днів до сесії

"Перш за все, ключовою підставою запровадження безвізового режиму з боку ЄС є чітке виконання відповідних критеріїв. І виконання Україною цих критеріїв - загалом їх 144 - вже неодноразово підтверджувалося на різних рівнях, зокрема під час останнього візиту президента Порошенка до Брюсселю 20 жовтня", - зауважив заступник голови АП.

Питання запровадження безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом може бути внесено до порядку денного Європейського парламенту за кілька днів до чергової пленарної сесії. Про це заявив 31 жовтня 2016 року заступник голови Адміністрації президента України з питань закордонних справ Костянтин Єлісєєв, передає "Інтерфакс-Україна".

"Відсутність на нинішньому етапі цього питання (про впровадження безвізового режиму з ЄС для українських громадян - ред.) в порядку денному Європарламенту зовсім не означає, що його не буде розглянуто в певних часових межах. Слід розуміти, що порядок денний - це живий документ. Остаточний вигляд він отримає за лічені дні до пленарної сесії, коли до нього додаються питання, за якими було досягнуто політичні домовленості в останній момент", - повідомив Єлісєєв, відповідаючи на питання "Чи варто очікувати нової дати запровадження безвізового режиму для українських громадян, оскільки в порядку денному Європарламенту це питання досі не значиться на наступній пленарній сесії?"

У цьому контексті, за словами Елісееа, вкрай важливим є наявність з боку ЄС політичної волі прийняти відповідне рішення. "Наразі підстав сумніватися в зворотному у нас немає, і це було підтверджено під час інтенсивних телефонних контактів президента Петра Порошенка з керівництвом інституцій ЄС протягом останніх днів", - зазначив він.

"Перш за все, ключовою підставою запровадження безвізового режиму з боку ЄС є чітке виконання відповідних критеріїв. І виконання Україною цих критеріїв - загалом їх 144 - вже неодноразово підтверджувалося на різних рівнях, зокрема під час останнього візиту президента Порошенка до Брюсселю 20 жовтня", - зауважив заступник голови АП.

Він нагадав, що підтримка так званого "безвізу" для України була підтверджена і президентом Європарламенту Мартіном Шульцем, коли він мав останні контакти з президентом України. "Він готовий подати на розгляд пленарного засідання Європарламенту рішення щодо безвізового режиму як невідкладне, щойно в межах ЄС буде узгоджено механізм призупинення дії візової лібералізації", - сказав Єлісєєв.

Як вже повідомлялося, 13 жовтня віце-прем'єр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що "безвіз" для України затримується через дискусії між інститутами ЄС, що виникла навколо "механізму тимчасового призупинення безвізового режиму щодо третіх країн". "Це єдина причина затримки на шляху до безвізового режиму, адже об'єктивно ми виконали усі умови", - зауважила Климпуш-Цинцадзе.

Вона деталізувала, що зараз основна дискусія в питанні механізму тимчасового призупинення точиться між інститутами ЄС - Радою, Парламентом і Комісією.

"Діалог дуже активний, бурхливий і дуже мінливий. Усі сподіваються на швидке вирішення цього питання, але ніхто не може назвати часові межі", - заявила Климпуш-Цинцадзе.

Також досі невідомою є дата засідання Комітету постійних представників країн-членів ЄС, на якому має бути затверджена переговорна позиція Ради на тристоронніх міжінституційних переговорах.

"Позитивом є те, що немає прив'язки України до будь-якої іншої країни. Я сподіваюся, що європейські інститути і політики приймуть відповідальне рішення, яке буде відповіддю на повне виконання Україною усіх критеріїв щодо безвізового режиму, й це станеться цієї осені, як це і передбачалося", - сказала Климпуш-Цинцадзе.

Після того, як Рада затвердить переговорну позицію щодо надання Україні безвізового режиму, розпочнуться так звані міжінституційні переговори між Радою, Парламентом і Комісією (політологи вже назвали цей процес "тріалог"). Після цього рішення має бути прийнято Радою ЄС та Європейським парламентом в цілому.

Тим часом, нині складно стверджувати, чи зможуть найближчим часом усі три головних органу управління ЄС досягти компромісу з даного питання. "Поки що не схоже, що Європарламент і Рада ЄС домовляться про затвердження "механізму призупинення" під час їхньої зустрічі на початку листопада", - заявив 27 жовтня брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus