Армія Іраку прорвала лінію фронту в Мосулі

02.11.2016 14:00

Армія Іраку прорвала лінію фронту в Мосулі

Іракські спеціальні сили без втрат прорвали лінію фронту в Мосулі. Про це повідомляє ВВС з посиланням на речника Контртерористичної служби Іраку Сабаха Аль-Нумана. "Ми прорвали лінію фронту в Мосулі. Ми звільнили дуже важливий район, який є воротами Мосула зі сходу", - сказав він. За його словами, бої були дуже жорстокі, але швидкі – іракська армія завершила їх без втрат, тоді як багато бойовиків убито.

Іракські спеціальні сили без втрат прорвали лінію фронту в Мосулі. Про це повідомляє ВВС з посиланням на речника Контртерористичної служби Іраку Сабаха Аль-Нумана, пише Європейська правда.

"Ми прорвали лінію фронту в Мосулі. Ми звільнили дуже важливий район, який є воротами Мосула зі сходу", - сказав він.

За його словами, бої були дуже жорстокі, але швидкі – іракська армія завершила їх без втрат, тоді як багато бойовиків убито.

Лідер терористичного угруповання "Ісламська держава" Абу Бакр аль-Багдаді залишається на території іракського міста Мосул. Про це керівник апарату глави уряду автономного регіону Іракський Курдистан Фуад Хусейн повідомив у вівторок, 1 листопада, в інтерв'ю британській газеті The Independent, пише NEWSru.com.

За словами Хусейна, уряд Іракського Курдистану має інформацію з кількох джерел про те, що аль-Багдаді все ще перебуває в Мосулі.

"Якщо його вб'ють, це буде означати падіння всієї системи "ІД", - підкреслив він.

В цьому випадку бойовикам доведеться обрати нового лідера в розпал боїв за місто, однак жоден з наступників аль-Багдаді вже не буде володіти його авторитетом.

Ватажок "ІД" переховувався протягом останніх восьми або дев'яти місяців, і тепер його доля великою мірою залежить від командувачів бойовиками "ІД" у Мосулі і розташованому неподалік Таль-Афарі, зазначив курдський чиновник.

Присутність аль-Багдаді в Мосулі може ускладнити і продовжити битву за звільнення міста, оскільки його прихильники будуть боротися до кінця, щоб захистити його, пише газета.

На думку Хусейна, очевидно, що бойовики програють, проте поки що важко сказати, коли це станеться. Він також вказав, що курдські загони пешмерга були здивовані, як багато тунелів прорили терористи, щоб забезпечити укриття в селах навколо Мосула. Те, як швидко впаде Мосул, залежить і від того, чи збираються бойовики "ІД" нищити мости через річку Тигр, вважає Хусейн.

Достеменне місцеперебування ватажка "ІД" залишається невідомим, зазначає ТАСС. У пресі неодноразово з'являлися повідомлення про його смерть.

Напередодні урядові війська увійшли до околиць Мосула – вперше з 2014 року, коли місто було захоплено "Ісламською державою".

Середа, 2 листопада, є 17-м днем операції зі звільнення Мосула, в якій задіяно 50 тисяч осіб.

17 жовтня іракські урядові сили за підтримки коаліції, яку очолює США, розпочали наступ, щоб повернути під свій контроль місто Мосул, захоплене терористичною організацією "Ісламська держава".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus