Армія Ізраїлю затримала "жіночу флотилію" з лауреатом Нобелівської премії на борту

06.10.2016 14:00

Армія Ізраїлю затримала "жіночу флотилію" з лауреатом Нобелівської премії на борту

Військовослужбовці Армії Ізраїлю (ЦАХАЛ) затримали неподалік узбережжя країни судно "Зайтуна", на борту якого перебували учасниці "жіночої флотилії", які намагалися прорватися в сектор Гази. Уночі проти четверга, 6 жовтня, воно доставлено в порт Ашдод. За повідомленнями військових, перехоплення судна здійснили дівчата-військовослужбовці ВМФ. В результаті операції ніхто не постраждав.

Військовослужбовці Армії Ізраїлю (ЦАХАЛ) затримали неподалік узбережжя країни судно "Зайтуна", на борту якого перебували учасниці "жіночої флотилії", які намагалися прорватися в сектор Гази. Уночі проти четверга, 6 жовтня, воно доставлено в порт Ашдод, повідомляє NEWSru.co.il.

За повідомленнями військових, перехоплення судна здійснили дівчата-військовослужбовці ВМФ. В результаті операції ніхто не постраждав.

На борту судна перебуває 13 пропалестинських активісток. З-поміж них - лауреат Нобелівської премії миру, ірландка Мейрід Корріган-Магуайр, повідомляє "Дев'ятий канал". Корріган-Магуайр удостоєна Нобелівської премії миру 1976 року за правозахисну діяльність у Північній Ірландії. Вона вже не вперше намагається потрапити на територію сектора Гази на кораблі "гуманітарних" конвоїв.

Про затримання човна повідомив напередодні телеканал Al-Jazeera. Сайт Al Bawaba повідомляє, що судно затримали в Східному Середземномор'ї, за 80 км від ізраїльського узбережжя.

Перед затриманням судна військові блокували в районі мобільний зв'язок. Після цього зв'язок із "Зайтуною" було втрачено. Кореспондентка Al-Jazeera, що перебуває серед учасниць "флотилії", передала, що зв'язок було блоковано ізраїльськими військовими після того, як капітану наказали взяти курс на порт Ашдод. Кореспондент Al-Jazeera, що перебуває в порту Ашдода, повідомив, що перед затриманням судна ЦАХАЛ для спостереження за пересуванням "флотилії" відправив назустріч "Зайтуні" кілька своїх катерів, а також безпілотні літальні апарати.

Прес-служба Армії оборони Ізраїлю повідомила, що перехоплення судна було здійснено відповідно до наказу, отриманого від уряду, і після того, як були вичерпані всі дипломатичні можливості запобігти порушенню морського кордону.

Прес-служба ЦАХАЛу також уточнила, що, відповідно до міжнародного права, представники ВМФ Ізраїлю кілька разів вимагали від капітана судна змінити курс, і тільки після цього військовослужбовці піднялися на борт.

"Учасниці флотилії затримані і будуть передані в руки відповідних державних інстанцій", - цитує сайт повідомлення прес-служби ЦАХАЛу. Передбачається, що невдовзі всіх активісток буде депортовано з Ізраїлю.

Раніше учасниці "флотилії" заявляли, що на їхньому судні немає ні зброї, ні гуманітарних вантажів. За заявами організаторів флотилії, ця акція мала суто пропагандистський характер і повинна була привернути увагу до проблем жителів сектора Гази.

Сайт NEWSru Israel публікує огляд арабських ЗМІ на цю тему. Так, за його даними, сайт Al Bawaba кваліфікує перехоплення судна, що прямував до Гази, як піратство.

Офіційне палестинське агентство Wafa виступає з різким засудженням ескалації ізраїльської агресії проти Гази. Відзначається, що уряд обурений перехопленням судна з мирними активістами, які хотіли висловити солідарність з жителями блокованого сектора.

Раніше ізраїльські ВМС неодноразово припиняли спроби прориву морської блокади сектора Гази. Ізраїльська влада пояснює її необхідністю перешкоджати постачанню зброї бойовикам з радикальних палестинських угруповань. Правозахисні організації вважають дії Ізраїлю незаконними і неодноразово направляли до берегів анклаву судна з гуманітарною допомогою і делегаціями солідарності.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus