Асад вважає війну в Сирії конфліктом між Росією і США, Обама скликає Раду нацбезпеки

14.10.2016 12:00

Асад вважає війну в Сирії конфліктом між Росією і США, Обама скликає Раду нацбезпеки

Президент Сирії Башар Асад назвав війну в своїй країні прямим конфліктом між Росією і США. Асад заявив, що США були причетні до створення "Ісламської держави" в 2006 році, і назвав наступну мету сирійської армії після звільнення Алеппо. "Тому американці зіграли роль пряму або непряму в створенні ІДІЛ", - вважає він.

Президент Сирії Башар Асад назвав війну в своїй країні прямим конфліктом між Росією і США.

Як пише NEWSru.com, він погодився з цим твердженням у інтерв'ю, де також розповів про головних союзників Сирії, назвавши в одному ряду Росію і визнану в низці країн екстремістською ліванське угруповання "Хезболлах".

Обама на Раді нацбезпеки обговорить військові варіанти втручання в Сирії

Асад заявив, що США були причетні до створення "Ісламської держави" в 2006 році, і назвав наступну мету сирійської армії після звільнення Алеппо.

Інтерв'ювала Асада в Дамаску спецкор "КП" Дарина Асламова, яка почала з того, що порівняла війну в Сирії з початком Третьої світової.

"Цей термін часто використовується - особливо після недавньої ескалації, що стосується ситуації в Сирії. На сьогоднішній день ми спостерігаємо ситуацію, схожу на холодну війну в стадії розвитку. Це щось, що з'явилося зовсім недавно, тому що я думаю, що Захід і особливо США не зупинили холодну війну навіть після розпаду СРСР", - відповів на це Асад.

Росію він назвав серед трьох головних союзників сирійської влади, які борються з терористами.

"Росія, Іран і "Хезболла" - це наші постійні союзники, і вони знаходяться тут на легальній основі. Вони воюють проти терористів, але є інші країни, які втручаються саме з метою підтримки терористів", - заявив Асад.

"Хізбалла" - воєнізована ліванська шиїтська організація і політична партія, яка виступає за створення в Лівані ісламської держави, визнана терористичною США, Ізраїлем, Єгиптом, Лігою арабських держав і іншими країнами.

На питання про те, чи стала війна в Сирії прямим конфліктом між Росією і США, Асад відповів: "Так, з простої причини ... Росія хоче боротися з тероризмом не тільки через Сирію і не тільки через саму Росії. Вона бореться за весь регіон, за всю Європу і за весь світ. Росіяни розуміють, що тероризм неухильно зростає з тих пір, як американці ще з війни в Афганістані в ранні вісімдесяті та до наших днів впевнені, що тероризм - це козирна карта, яку завжди можна кинути на стіл. ви можете тримати її в кишені, а коли треба, витягнути. Тому ми говоримо про різні ідеології, про різні підходи. Ось чому російсько-американський конфлікт природний, і навіть якщо між вами є діалог, ви говорите про різні речі".

Він підкреслив, що Росія нічого не вимагала від нього за підтримку: "Російська політика заснована на моралі, а не тільки на користь. Ми знаємо, що вони підтримують нас в ім'я знищення тероризму, а не тому що хочуть попросити щось взамін. До цього моменту вони нас ні про що не просили. Всі ці фактори підштовхнули мене і сирійський уряд попросити допомоги у Росії".

Крім того, Асад зазначив: "Захід, спостерігаючи довголітнє співробітництво Росії і Сирії, робить ставку на те, що руйнування Сирії також негативно вплине і на Росію". Захід же прагне покарати Сирію, як і Росію, за незалежність, впевнений президент: "Сирія - незалежна країна, а Захід ніколи не змириться з незалежністю будь-якої країни, неважливо, це маленька Сирія або велика Росія ... У чому їх проблема з Росією? тому що вона захищає своє право сказати "так" або "ні". А Захід хоче щоб ви йому постійно підтакували".

Сирійський лідер також вказав на причетність США до створення десять років тому "Ісламської держави". За його словами, "Ісламська держава Іраку" виникло в 2006 році, ще до відступу американців з Іраку.

"Тому американці зіграли роль пряму або непряму в створенні ІДІЛ", - вважає він.

Крім Заходу, що протистоять сирійської армії терористів підтримують Саудівська Аравія, Катар і Ізраїль, вказав Асад.

"Не тільки ІДІЛ, не тільки "Ан-Нусра", але будь-який терорист з автоматом в руках, який вбиває і руйнує Сирію, підтримується Ізраїлем. Іноді Ізраїль робить це побічно, передаючи секретну інформацію терористам, а іноді прямою інтервенцією, коли він завдає ударів по позиціях сирійської армії".

В інтерв'ю Асад також намітив наступну мету для сирійської армії після звільнення "економічної столиці" країни Алеппо.

"Ідліб знаходиться прямо на турецькому кордоні. Тому не можна його відрізати, доведеться зачищати. Нам доведеться продовжити зачистку цього регіону і відправить терористів до Туреччини, щоб вони повернулися туди, звідки прибули. Або ліквідувати їх", - повідомив він.

Відзначимо, раніше Папа Римський Франциск в проповіді заявив, що Третя світова війна "вже почалася, частково".

Обама на Раді нацбезпеки обговорить військові варіанти втручання в Сирії

Президент США Барак Обама в п'ятницю, 14 жовтня, проведе засідання Ради національної безпеки (РНБ) з питання боротьби з угрупуванням "Ісламська держава" і ситуації в Сирії. За даними Reuters, на суд президента будуть представлені в тому числі військові варіанти втручання в Сирії.

Нарада пройде на тлі підготовки до чергової зустрічі глав зовнішньополітичних відомств США та Росії Джона Керрі і Сергія Лаврова в Швейцарії.

Про закритому засіданні РНБ повідомила в ніч на п'ятницю прес-служба Білого дому.

"Після полудня президент проведе зустріч СНБ для регулярного розгляду поточного становища кампанії по боротьбі з ІД в Іраку і Сирії, а також для обговорення поточних зусиль, спрямованих на зниження рівня насильства, розширення доступу для поставок гуманітарної допомоги, а також просування процесу політичної передачі влади в Сирії", - йдеться в прес-релізі.

За даними джерел Reuters, ряд високопоставлених осіб у Вашингтоні наполягають на більш рішучих діях, вважаючи, що інакше США втратять будь-який вплив на помірних повстанців і своїх арабських, курдських та турецьких союзників.

Один зі співрозмовників агентства вказав, що в числі варіантів розглядаються прямі військові дії, такі як авіаудари по сирійських військових баз, складів боєприпасів, радіолокаційним станціям і комплексам ППО. Альтернативний варіант - дозволити союзникам постачати повстанців, перевірених США, більш сучасною зброєю.

При цьому джерела відзначили, що Обама може і не прийняти ніякого рішення за підсумками зустрічі СНБ.

Російське Міноборони раніше в жовтні порадило "колегам у Вашингтоні ретельно прорахувати можливі наслідки" удару по силам президента Сирії Башара Асада, підтримуваного Кремлем.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus