Асад заявив, що планує залишатися президентом Сирії до 2021 року

02.11.2016 09:00

Асад заявив, що планує залишатися президентом Сирії до 2021 року

Президент Сирії і союзник Володимира Путіна Башар Асад збирається залишатися в президентському кріслі як мінімум до 2021 року. Чинний сирійський лідер стверджує, що суспільний устрій в країні, де половина населення була вигнана зі своїх будинків, сотні тисяч людей вбито, десятки тисяч – в ув'язненні, а міста перетворилися на руїни, "набагато краще, ніж раніше".

Президент Сирії і союзник Володимира Путіна Башар Асад збирається залишатися в президентському кріслі як мінімум до 2021 року.

Про це сирійський лідер заявив The New York Times.

ООН: всі сторони конфлікту в Алеппо чинять військові злочини

Асад відкинув будь-які політичні зміни, поки урядові війська не виграли громадянську війну в Сирії. Також він заявив, що збирається залишитися президентом принаймні до завершення свого третього семирічного терміну в 2021 році.

Крім того, чинний сирійський лідер стверджує, що суспільний устрій в країні, де половина населення була вигнана зі своїх будинків, сотні тисяч людей вбито, десятки тисяч – в ув'язненні, а міста перетворилися на руїни, "набагато краще, ніж раніше".

Як відомо, Башар Асад прийшов до влади в Сирії в 2000 році, змінивши на цьому кріслі свого старшого брата Хафеза. В третій раз він був обраний президентом Сирії в 2014 році, отримавши на виборах 88,7% підтримки. Тоді в країні вже йшла війна і опозиція бойкотувала вибори.

Протистояння Асада і опозиції, яка вимагає його відставки, почалося в 2011 році і переросло в громадянську війну, яка забрала життя 300 тисяч людей.

Відхід Асада з президентського посту називали однією з умов політичного врегулювання сирійського конфлікту.

ООН: всі сторони конфлікту в Алеппо чинять військові злочини

І повстанці, і урядові війська в сирійському місті Алеппо вчиняють дії, які можуть бути розцінені як військові злочини.

Про це заявила речниця Управління Верховного комісара ООН з прав людини Равіна Шамдасані, пише DW.com.

За даними ООН, лише протягом минулих вихідних, 29-30 жовтня, була задокументована загибель внаслідок обстрілів повстанців більш ніж 30 цивільних осіб у західній частині міста, серед яких - десятеро дітей. Крім того, поранення внаслідок обстрілів підконтрольної урядовим військам території Алеппо отримали десятки цивільних.

З іншого боку, за даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, внаслідок обстрілів з боку сил режиму протягом 29-30 жовтня у місті загинули 12 цивільних, включаючи двох дітей.

"Усі ворогуючі сторони в Алеппо чинять воєнні дії, які призводять до значних жертв серед цивільного населення, та створюють атмосферу терору для тих людей, які продовжують жити у місті", - заявила Шамдасані.

Крім того, у вівторок, 1 листопада, міжнародна благодійна організація "Лікарі без кордонів" звинуватила сили режиму Башара Асада у цілеспрямованих ударах по медичних закладах, розташованих у східній частині Алеппо.

"Вони прагнуть поцілити у конкретні лікарні", - заявив директор швейцарського офісу організації Бруно Йохум.

За його словами, обстріли лікарень та амбулаторій є частиною стратегії військ Асада в Алеппо, накази щодо їхніх обстрілів віддаються на офіційному рівні та здійснюються регулярними військами.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus