Ассанж анонсував публікацію документів про вибори у США, Google та нафту

05.10.2016 18:00

Ассанж анонсував публікацію документів про вибори у США, Google та нафту

Засновник проекту виступив перед журналістами 4 жовтня у зв'язку з 10-річчям WikiLeaks - сайту, який публікує "витік" документів, переважно державних органів США. Для спілкування з Ассанжем, який вже 4 роки не може залишити будівлю посольства Еквадору в Лондоні через міжнародний ордер на арешт, було організовано телеміст.

Засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж обіцяє до кінця року опублікувати близько мільйона документів. За його словами, серед них будуть "важливі матеріали" про президентські вибори у США, Google, війну, зброю та нафту, передає "Радіо Свобода".

Путін купив Ассанжа з потрухом - Альбац

Ассанж виступив перед журналістами 4 жовтня у зв'язку з 10-річчям проекту WikiLeaks - сайту, який публікує "витоки" документів, переважно з державних органів США. Для спілкування з Ассанжем, який вже 4 роки не може залишити будівлю посольства Еквадору в Лондоні через міжнародний ордер на арешт, було організовано телеміст.

Окрім того, Ассанж дав зрозуміти, що в організації роботи і фінансуванні Wikileaks будуть зміни. За його словами, група планує розширити свою роботу за межі тих 100 ЗМІ, з якими вже працює.

У вересні цього року апеляційний суд Швеції підтвердив ордер на арешт Ассанжа у зв'язку з підозрами в сексуальних злочинах.

45-річний австралійський хакер уникнув екстрадиції до Швеції, сховавшись у 2012 році від кримінального переслідування в будівлі посольства Еквадору в Лондоні, де перебуває досі.

Поліція Швеції розшукує Ассанжа для допиту з приводу заяв двох жінок. Вони стверджують, що в 2010 році він нібито зґвалтував їх. Ассанж неодноразово вимагав зняти з нього ці підозри. Він побоюється, що в разі екстрадиції до Швеції, влада цієї країни вишле його до США, де його судитимуть за публікацію секретних документів.

Робоча група ООН з незаконного позбавлення волі дійшла висновку про те, що Велика Британія і Швеція незаконно утримували Ассанжа.

Путін купив Ассанжа з потрухом - Альбац

До анонсованих Ассанжем викриттів, "які можуть суттєво вплинути на хід виборів у США", не слід ставитися серйозно. Про це сказала російська журналістка, головний редактор журналу The New Times Євгенія Альбац в ефірі "Эхо Москвы".

"На жаль, Ассанж для мене як незалежний журналіст просто перестав існувати. Немає більше такого джерела у розслідувальній журналістиці. Є людина, яку купили з потрухом", - сказала Альбац, додавши, що "сидіння в посольстві Еквадору не додає мізків".

За її припущенням, WikiLeaks викладе якийсь черговий компромат на Хілларі Клінтон "на тему того, що вона втратила п'ять телефонів або, як говорив нам Кисельов, забула течку з секретними документами в якомусь московському готелі, коли приїздила сюди як держсекретар".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus