Аваков закликав Раду підтримати законопроект про кримінальні проступки

23.09.2016 23:00

Аваков закликав Раду підтримати законопроект про кримінальні проступки

"У разі ухвалення закону нетяжкі злочини, так звані дрібні кримінальні проступки, розглядатимуться дільничними, що дасть змогу суттєво розвантажити роботу слідчих", - наголосив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. За його словами, сьогодні слідчий може вести одночасно до 600 справ, значна частина з яких – це дрібні правопорушення.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликає Верховну Раду підтримати законопроект про кримінальні проступки.

Про це повідомили у Департаменті комунікації МВС.

Аваков зазначив, що відповідний законопроект було розроблено за ініціативою МВС у співпраці з Комітетом ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та низкою народних депутатів.

"У разі ухвалення закону нетяжкі злочини, так звані дрібні кримінальні проступки, розглядатимуться дільничними, що дасть змогу суттєво розвантажити роботу слідчих", - наголосив міністр.

За його словами, сьогодні слідчий може вести одночасно до 600 справ, значна частина з яких – це дрібні правопорушення.

"Ми хочемо прибрати дрібні справи. Тобто, якщо людина вкрала курку, то це має бути окреме провадження, аніж справи по вбивству. Це дасть змогу ще більше стимулювати процес", - зазначив Аваков.

Також він додав, що на розгляд Верховної Ради повторно був внесений оновлений варіант закону щодо протидії "злодіям у законі".

На думку міністра, швидке прийняття цих законопроектів посилить діяльність Нацполіції та знизить рівень злочинності.

"Я хочу застерегти і політиків, і громадських діячів. Процес змін – це процес, який потребує зусиль, і ми проходимо через ці ситуації. Я впевнений, що ситуацію зі збільшення рівня злочинності ми зможемо врегулювати разом із змінами в економіці і завершенням конфлікту на Сході", - зазначив Аваков.

Серед інших причин загострення криміногенної ситуації в країні міністр виділив масштабні міграційні процеси.

"За роки війни у Київ заїхало близько мільйона біженців-мігрантів з території Донбасу. По всій країні від двох до трьох мільйонів осіб створюють також певну проблематику. Це важко контролювати у статистиці", - зазначив очільник МВС.

На його думку, також на зростання рівня злочинності вплинула реформа поліції, адже по суті декілька місяців був перехідний період.

"Значна частина колишніх міліціонерів були демотивовані, не розуміли свою подальшу долю та перелаштовувалась на нові рейки. Частину ми звільнили. Ми свідомо йшли на це, розуміючи що буде критична точка, з якої нам потрібно буде підніматися", - підкреслив Аваков.

Як повідомлялося, 21 вересня генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив про готовність внести на наступному тижні до Верховної Ради декілька законопроектів, серед яких - про кримінальні проступки.

"Я готовий наступного тижня внести декілька законопроектів, в тому числі і про кримінальний проступок у новому варіанті", - зазначив Луценко.

На сьогодні у ВР зареєстровано законопроект щодо кримінальних проступків під №2897, авторами якого є народні депутати Андрій Кожем`якін, Микола Паламарчук, Ігор Мосійчук та ще семеро парламентаріїв.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus