Австралія вимагає судити винуватців трагедії з MH17 у "стилі Локербі"

02.10.2016 13:00

Австралія вимагає судити винуватців трагедії з MH17 у "стилі Локербі"

Міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп впевнена, що слід розглянути можливість створення трибуналу "в стилі Локербі", щоб притягнути до відповідальності винних в аварії на сході України малайзійського літака MH17. Про це вона заявила журналістам програми Insiders на каналі АВС.

Міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп впевнена, що слід розглянути можливість створення трибуналу "в стилі Локербі", щоб притягнути до відповідальності винних в аварії на сході України малайзійського літака MH17. Про це вона заявила журналістам програми Insiders, що випускається австралійською радіомовною корпорацією ABC.

"Може бути організований судовий процес у стилі Локербі - трибунал, який буде заснований міжнародним співтовариством", - вважає Бішоп.

За її словами, сформувати подібний трибунал в Нідерландах, "можливо, буде простіше", однак, необхідно впевнитися, що "він буде наділений всіма необхідними повноваженнями". Йдеться, наприклад, про екстрадицію, необхідну, щоб "притягнути до відповідальності всіх винних у цьому злочині", - наголосила вона.

Як заявила Бішоп, подібний трибунал можна створити в обхід Ради Безпеки ООН, де Росія має право вето.

Окрім того, вона повідомила, що імена відповідальних за атаку на малайзійський літак рейсу MH17 можуть бути названі вже до кінця цього року.

"До кінця року, можливо, на початку наступного року, список тих, хто, як ми вважаємо, повинен бути притягнутий до відповідальності буде підтверджений, а потім має бути судовий процес", - сказала вона.

Бішоп наприкінці вересня вже говорила, що Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна мають намір створити спеціальний трибунал, що не вимагає схвалення Ради Безпеки ООН, для покарання винних в аварії малайзійського "Боїнга". Міністр також не виключає повторного внесення в Раду Безпеки ООН проекту резолюції про створення міжнародного трибуналу, після того як буде завершено офіційне розслідування обставин катастрофи.

Як повідомлялося, 28 вересня Міжнародна слідча група оголосила, що літак "Малайзійських авіаліній" рейсу MH17 був збитий 17 липня 2014 року з ЗРК "Бук", який був переправлений з території Росії. Також розслідування привело докази, що літак був збитий саме ракетою типу 9М38, що застосовується в сучасній модифікації російського ЗРК "Бук", якого немає на озброєнні України. Міжнародне слідство також відзначило, що запуск ракети був здійснений з території, яку контролювали не Збройні Сили України.

Довідка. "Справа Локербі"

Внаслідок вибуху літака американської компанії Pan American над шотландським містом Локербі в грудні 1988 року загинули 270 осіб, переважно - громадяни США. За підсумками розслідування було встановлено, що за теракт відповідальні громадяни Лівії, яку очолював тоді Муамар Каддафі.

У 1999 році після тривалих переговорів полковник Каддафі погодився видати підозрюваних за умови, що суд відбудеться на нейтральній території. У квітні 1999 року підозрювані були передані шотландської поліції в голландському Утрехті, де на колишній американській військовій базі відбувся суд з дотриманням шотландських законів. У 2001 році суд виніс обвинувальний вирок стосовно підсудних.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus