Балога та Ланьо заробляють на контрабанді з ОРДЛО - росЗМІ

24.10.2016 19:00

Балога та Ланьо заробляють на контрабанді з ОРДЛО - росЗМІ

"Після перемоги Майдану схеми Курченка відійшли Єремеєву. Тому обом потрібен був посередник на Донбасі (яким і став Жилін – ред.)", - пише Полухіна. Жилін через керівника українського добровольчого батальйону "Харків-2" Миколу Черемухіна начебто організував поставки палива через маріупольський напрямок і в такий спосіб Київ закупляв паливо у Єремеєва.

Опозиційне до Кремля російське видання "Новая газета" опублікувало статтю про масштабні контрабандні потоки у тій частині українського Донбасу, яку тимчасово контролюють російські війська та бойовики. За словами авторки матеріалу Юлії Полухіної, до описаних схем причетні як терористи, так і окремі народні депутати України.

Зокрема, вбитий у вересні 2016 року керівник терористичної організації "Оплот" Євген Жилін одним із перших почав возити на непідконтрольну Києву територію гуманітарку з Росії, а назад віз тютюн заводу "Хамадей".

"Контрафакт з Донецька під будь-якими торговими марками став потрапляти на російський ринок", - йдеться у матеріалі.

Також вказується, що Жилін був у близьких взаєминах із Сергієм Курченком і певний час був "смотрящим" за його бізнесом на Донбасі.

"Після перемоги Майдану схеми Курченка відійшли Єремеєву (Ігор Єремеєв – загиблий депутат Верховної Ради, власник мережі заправок WOG - ред.). Тому обом потрібен був посередник на Донбасі (яким і став Жилін - ред.)", - пише Полухіна.

Жилін через керівника українського добровольчого батальйону "Харків-2" Миколу Черемухіна начебто організував поставки палива через маріупольський напрямок і в такий спосіб Київ закупляв паливо у Єремеєва.

В статті також згадується директор Ровеньківської нафтобази Олександр Мельничук, який через домовленості із керівником "ЛНР" Ігорем Плотницьким розробив план переміщення вугілля з копанок до України та Росії.

"Другий клондайк у Ровеньках - це ювелірний завод "Агат". Його директором був депутат міськради, член Партії регіонів Олександр Рак", - зазначає "Новая газета".

Продукція цього заводу теж потрапляє на підконтрольну Києву територію у вигляді контрабанди.

Полухіна пише, що до контрабанди цигарок концерну "Хамадей", заводи якого розташовані в Донецьку і Дебальцевому, причетні українські нардепи Віктор Балога та Михайло Ланьо.

"Вихід контрабандних сигарет на Європу йшов якраз через Мукачеве. Забезпечували вихід Балога і Ланьо (в кримінальному світі "Блюк"), в чиї обов'язки входило переправляти тютюн і алкоголь на Угорщину", - наводяться в статті свідчення одного не названого підприємця.

Згідно з однієї із версій, саме через контрабанду "Правий сектор" мав з Ланьом збройний конфлікт влітку 2015 року.

Авторка зазначає, що за останні кілька місяців пройшла тотальна зачистка контрабандистів. "Отже, хтось хоче їх взяти під свій контроль і усунути конкурентів, а ще - і свідків того, що творилося в останні два роки", - наголошує Полухіна.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus