Батьків дітей з особливими потребами звільнили від мобілізації

18.10.2016 23:00

Батьків дітей з особливими потребами звільнили від мобілізації

Стосовно тих, хто вже перебуває на фронті, то внесеними змінами в закон Верховна Рада звільнила від військової служби під час особливого періоду тих військовослужбовців, на утриманні яких знаходиться дитина-інвалід підгрупи А у віці до 18 років, в разі якщо такі військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу.

Верховна Рада уточнила положення закону "Про військовий обов'язок і військову службу" в частині звільнення від служби в армії батьків дітей-інвалідів, передає "Інтерфакс-Україна".

Відповідний законопроект №1448 "Про внесення змін до закону "Про військовий обов'язок і військову службу" (щодо звільнення від військової служби осіб, на утриманні яких перебувають діти-інваліди I або II групи)" в цілому у вівторок, 18 жовтня 2016 року, підтримали 239 народних депутатів.

Раніше закон передбачав, що під час дії особливого періоду з військової служби звільняються військовослужбовці, на утриманні яких перебувають повнолітня дитина у віці до 23 років - інвалід I або II групи, якщо такі військовослужбовці не перебувають у шлюбі.

Згідно з внесеними змінами до закону, незалежно від того, чи перебуває військовослужбовець в шлюбі чи ні, якщо на його утриманні перебуває дитина до 23 років I або II групи інвалідності, такі військовослужбовці звільняються від військової служби.

Окрім того, стосовно тих, хто вже перебуває на фронті, то внесеними змінами в закон Верховна Рада звільнила від військової служби під час особливого періоду тих військовослужбовців, на утриманні яких знаходиться дитина-інвалід підгрупи А у віці до 18 років, в разі якщо такі військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу.

Як відзначала раніше авторка законопроекту Ірина Луценко (БПП), дітей згаданої підгрупи в Україні - 17 650 осіб.

Нагадаємо, влітку цього року від мобілізації в особливий період звільнили студентів стаціонару, а також викладачів і вчителів, за умови, що вони працюють відповідно у вищих навчальних закладах, наукових установах та організаціях, загальноосвітніх навчальних закладах за основним місцем роботи не менше ніж на 0,75 ставки.

Особливим періодом вважається стан війни із зовнішнім ворогом або проведення широкомасштабної антитерористичної операції.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus