Бєларусь не визнає українських ID-карток: не можна ані в'їхати, ані виїхати

30.09.2016 18:00

Бєларусь не визнає українських ID-карток: не можна ані в'їхати, ані виїхати

Колишній паперовий паспорт-книжка, як внутрішній документ, дозволяє його власнику на підставі двосторонньої угоди про безвізовий режим між урядами України та Бєларусі спокійно перетинати кордон. Згідно з тією ж угодою між двома державами, внутрішній український паспорт нового зразка не може розглядатися як документ для пропуску через кордон Республіки Бєларусь.

Українці, які користуються новими біометричними паспортами у вигляді ID-карти замість старих "книжкових" паспортів, не можуть перетнути кордон з Бєларуссю або повернутися назад до Україну. Про це пише бєларуська газета "Вечірній Брест".

Видання зазначає, що колишній паперовий паспорт-книжка, як внутрішній документ, дозволяє його власнику на підставі двосторонньої угоди про безвізовий режим між урядами України та Бєларусі спокійно перетинати кордон. Тим часом, згідно з тією ж угодою між двома державами, внутрішній український паспорт нового зразка не може розглядатися як документ для пропуску через кордон Республіки Бєларусь.

"Коли йдеться про в'їзд у нашу країну, то порядок простий. Ми пояснюємо, що за новим паспортом перетнути державний кордон не можна. Для цього потрібен або закордонний, або внутрішній паспорт старого зразка. Найчастіше буває, що у людини, що пред'явила ID-карту, є і необхідні документи. Якщо ж їх немає, на жаль, доводиться повертати людину додому", - розповідає начальник відділення прикордонного контролю "Мокрани" Сергій Бишик.

Також він зазначив, що оскільки в Україні ID-карта служить офіційним посвідченням особи громадянина, українська прикордонна служба не має права заборонити покинути країну з даним документом.

"Але, звичайно ж, людей попереджають про можливі проблеми на бєларуському кордоні", - каже Бишик.

Проблеми в українців виникають і при виїзді з Бєларусі до себе додому, якщо виявляється, що, окрім карти, у громадянина України немає жодних інших документів. У наявності відразу два адміністративних порушення: режиму державного кордону (стаття 23.31 КоАП РБ) і законодавства про правове становище іноземних громадян й осіб без громадянства (стаття 23.55). Наразі серед таких порушників переважно молодь у віці від 16 до 20 років.

"У цьому випадку нам доводиться скеровувати людину в Брест, щоб в українському консульстві вона отримала відповідне посвідчення на право повернення на Батьківщину. А щоб громадяни дійсно дісталися до консульства, а не піддалися спокусі перейти кордон незаконно, організуємо супровід", - пояснив Бишик.

Незважаючи на те, що за вищезгаданими статтями Кодексу про адміністративні правопорушення передбачається покарання у вигляді штрафу, ті, хто вперше порушили закон, обходяться попередженням.

"Поки що ніяких змін немає. Українська сторона досі не ініціювала процедуру про визнання даних нового паспорта як дійсного документа для перетину бєларуського кордону", - повідомив прес-секретар МЗС РБ Дмитро Мирончик.

Бєларуськн МЗС при цьому нарахувало на території своєї країни 160 тисяч українських біженців.

У вересні 2014 року президент Бєларусі Олександр Лукашенко підписав указ "Про перебування громадян України в Республіці Бєларусь", згідно з яким українцям спрощуються умови перебування на території Бєларусі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus