Бєларуські ЗМІ опублікували розшифровку переговорів пілотів "Бєлавіа" з українським диспетчером

01.11.2016 13:00

Бєларуські ЗМІ опублікували розшифровку переговорів пілотів "Бєлавіа" з українським диспетчером

У Республіці Бєларусь опублікували розшифровку переговорів екіпажу літака "Бєлавіа" з українським диспетчером, в якій йдеться про "загрозу застосування бойової авіації". Розшифровка свідчить, що пілоти в кабіні під час обговорення ситуації, що склалася, не могли зрозуміти, що відбувається.

У Республіці Бєларусь опублікували розшифровку переговорів екіпажу літака "Бєлавіа" з українським диспетчером, в якій йдеться про "загрозу застосування бойової авіації".

Про це повідомляє бєларуське телеграфне агентство БелТА з посиланням на авіаційну владу країни.

Як зазначає видання, розшифровка запису переговорів екіпажу "Бєлавіа" з диспетчерською службою аеропорту в Жулянах доводить, що під час переговорів на адресу екіпажу справді прозвучала погроза підняти винищувачі у разі невиконання вимоги повернути літак в аеропорт.

Зокрема, диспетчер під час зв`язку з пілотом повідомив йому: "Бєлавіа-840", надійшла вказівка: вам необхідно повернутися на аеродром вильоту Жуляни. За невиконання буде піднято бойову авіацію на перехоплення".

У свою чергу пілот перепитав: "А що сталося таке?"

На що диспетчер відповів: "В ефір не можу передати. "Бєлавіа-840", після прибуття все дізнаєтеся".

Потім пілот двічі запитав про те, хто передав інформацію. Диспетчер відповів, що інформація надійшла від "Украероцентру".

Розшифровка свідчить, що пілоти в кабіні під час обговорення ситуації, що склалася, не могли зрозуміти, що відбувається. "Може, між вояками якась там пертурбація, може, щось ще, - сказав один з пілотів. - Чи хтось, якийсь пасажир у нас там... Швидше за все, через пасажира або щось у багажі".

Через деякий час надійшло повідомлення від диспетчера: "Бєлавіа-840", - каже керівник польотів. Інформація про ваше повернення на аеродром Жуляни надійшла від військового керівництва. Детальніше вам скажуть після посадки".

Як відомо, 21 жовтня СБУ змусила пасажирський літак компанії "Бєлавіа", який вилетів з аеропорту "Київ" (Жуляни) у Мінськ, повернутися до Києва. При цьому українська сторона нібито пригрозила бєларуському літаку винищувачами. СБУ вже спростувала цю інформацію. Причина дій СБУ – присутність на борту літака громадянина Вірменії Армена Мартиросяна, прихильника "Антимайдану". Підозрюваного зняли з літака та обшукали. Борт вилетів у Мінськ після дозаправки, а чоловіка через кілька годин правоохоронці відпустили – він дістався Мінська іншим авіалайнером.

МЗС Бєларусі вручило ноту тимчасовому повіреному у справах України. Бєларусь на офіційному рівні вимагає вибачень і грошових компенсацій від України.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus