3 березня. Огляд преси. Туманна перспектива безвізового режиму

03.03.2016 12:00

3 березня. Огляд преси. Туманна перспектива безвізового режиму

Хочете в ЄС? Організовуйте свою роботу, як європейці. Протягом тижня народним депутатам і міністрам колеги з європейських країн давали цінні поради. В ЄС вважають, що спектакль з недовідставкою уряду Арсенія Яценюка у Верховній Раді 16 лютого не повинен повторитися.

Хочете в ЄС? Організовуйте свою роботу, як європейці. Протягом тижня народним депутатам і міністрам колеги з європейських країн давали цінні поради.

Щоб законодавча діяльність Верховної Ради не пробуксовувала, необхідно змінювати підходи до процесу підготовки, розгляду і прийняття законів. Глава місії Європарламенту в Україні Пет Кокс порадив українським парламентарям не навантажувати порядку денного Ради величезною кількістю законопроектів: розглядати максимум 20 депутатських законопроектів протягом сесії. Встановити чіткі часові рамки для обговорення того чи іншого документа. Прості закони приймати більшістю з присутніх народних депутатів в залі (зараз закон вважається прийнятим, якщо за нього проголосували не менше 226 депутатів). І... більше працювати в пленарному режимі, тобто безпосередньо приймати закони. А тих обранців, які зривають законодавчий процес якимись витівками (бійки, бійки, словесні суперечки), видаляти із залу.

"Реформа Верховної Ради не залишиться на папері. Не в моїх правилах робити заяви і потім забувати. Сьогодні (2 березня) підписано Адміністративне угоду між Секретаріатом Європарламенту і Апаратом Верховної Ради щодо підтримки наших подальших дій", - заявив спікер Володимир Гройсман і пообіцяв вже в березні приступити до реального реформування Ради.

Європарламентарій з Польщі Яцек Саріуш-Вольський радить створити в Україні сильний Уряд Офіс, який би відповідав за реформування і гармонізацію законодавства з нормами ЄС, а також мав право звільняти міністрів, які неналежно виконують роботу в цій сфері.

Парламентарії цю ідею на засіданнях фракцій, депутатських груп і комітетів ще не встигли обговорити. Але сумніваються в її швидкої реалізації, так як для зміни процедури звільнення міністрів доведеться коригувати Конституцію. А, як показує недалеке минуле, зібрати необхідні для цього 300 голосів в залі Верховної Ради ой як непросто.

В ЄС вважають, що спектакль з недовідставкою уряду Арсенія Яценюка у Верховній Раді 16 лютого не повинен повторитися. А для цього необхідно чітко виписати права опозиції, яка б розділяла з коаліцією відповідальність за створений уряд. Та й обов'язки фракцій коаліції слід структурувати і узаконити.

Публічно парламентарії декларують згоду з цією порадою європейських колег.

"На сьогодні за дії Кабінету міністрів і окремих чиновників персональну відповідальність не несе ні одна з фракцій коаліції. І тим більше опозиція. Тому ми повинні прийняти закон про опозицію і регламентувати діяльність коаліції", - сказав глава депутатської групи "Воля народу" Ярослав Москаленко.

Негласно ж народні обранці зізнаються, що приймати закон про опозицію буде дуже складно, так як коаліціанти бачать в опозиції молодшу сестру і не горять бажанням давати їй реальні важелі впливу, пише Олена Галаджій в статті "Три поради від Європи" в газеті "КП в Украине".

Щоб отримати безвізовий режим з ЄС, Верховна Рада повинна скасувати скандальні поправки нардепа від БПП Вадима Денисенка, внесені 16 лютого з голосу в закон про електронне декларування майна чиновників. Таку думку висловив глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

За його оцінкою, коаліція "вбивала" онлайн-декларування двома голосуваннями: перший раз відклавши систему на рік правкою позафракційного Володимира Мисика в бюджет (яка відкладала введення системи онлайн-декларування на рік, але її вже скасували - Авт .), другий раз - голосуючи законопроект з правками нардепа від БПП Вадима Денисенка.

Нагадаємо, що на пленарному засіданні 16 лютого з голосу було внесено правки в закон: введення кримінального покарання за брехню в декларації відстрочили до 1 січня 2017 року; підкоригували поняття "члени сім'ї", вказавши, що це особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом; збільшили вартість подарунка, який потрібно декларувати і внесли інші правки. Це стало причиною сьогоднішнього рішення Євросоюзу розділити розгляд питання надання безвізового режиму щодо України та Грузії.

"Хочу привітати мій улюблений грузинський народ. Питання Грузії та України офіційно розділені і тема візового режиму для вашої країни буде розглядатися окремо. Хоча сподіваюся, що рано чи пізно і Україна матиме безвізовий повідомлення з ЄС, так як це важливо і для українців, і для європейців, так само як для Грузії і всього Східного партнерства. Виділення питання Грузії на підставі особливого рішення було прийнято вчора і буде опубліковано сьогодні або завтра", - заявив доповідач Європарламенту по Грузії Андрес Мамикінс.

Вчора в Брюсселі спікер Володимир Гройсман заявив, що Рада швидко "поправить штрихи для отримання Україною безвізового режиму". За словами Віталія Шабуніна, в першу чергу потрібно запустити декларування онлайн за новою формою вже в цьому році.

"Навіть ті, хто вже встиг подати декларації за старою формою, повинні будуть переподать їх знову по новій формі, яка містить більше інформації. По-друге, за брехню в декларації кримінальна відповідальність (2 роки в'язниці - Авт.) повинна діяти з цього року з цієї хвилі декларування. По-третє, декларувати потрібно майно всіх близьких осіб. Навіть, якщо дружина з тобою не живе, або формально з тобою не записана, потрібно декларувати її майно. Те ж саме і з дітьми. По-четверте, в декларації потрібно вказувати все цінне майно. Якщо ви не можете порахувати його вартість, окей, ви її не вважаєте. Там, якісь картини або ще щось. Але описати це майно в декларації потрібно обов'язково", - сказав нам Віталій Шабунін.

Те, що нас винесли з пакета безвізового режиму з Грузією, глава Центру протидії корупції вважає попередженням і "дипломатичним ляпасом". Якби цього не сталося, Україна пройшла б всі процедури розгляду в ЄС і мала б позитивну відповідь вже до середини літа, впевнений він.

"Якщо закон (про декларування - Авт.) Не буде повернений до первісної редакції, ми не отримаємо безвізовий режим в принципі. Так, Рада пообіцяла змінити закон. Тут треба зрозуміти, що Рада часто погоджується з тим, що потрібно поміняти. А що саме вона змінює? Тому що законопроект Денисенко мав якраз виправити помилку, яку внесли до бюджету поправкою Мисика. Але законопроект Денисенко зробив ще гірше, взагалі убивши систему декларування. Тому те, що Рада прийме, - давайте бачити текст. Вони вже раз внесли. причому, хочу підкреслити, це була ніяка не помилка. Вони свідомо розуміли, що роблять. Коли називають помилкою поправку Мисика, вибачте, стенограма бюджетного комітету чітко говорить: весь комітет, крім Ярослава Маркевича, одноголосно проголосував нема за перенесення абзацу 5 до розділу 6, то, що не можна зрозуміти, а за відстрочку системи онлайн декларування на рік. що прямо суперечило українським зобов'язаннями в рамках безвізового режиму", - підсумував Шабунін. Про це пише Христина Зеленюк у статті "Разделение безвізового режиму щодо України та Грузії - дипломатичний ляпас, - Шабунін" в газеті "Сегодня".

Чому Грузія - так, а Україна - зайдіть пізніше. Спочатку нам говорили: "Проголосуйте за безвізові закони". Проголосували. Після законів подумали і сказали: "Ні, законів мало, давайте ще й електронні декларації".

З деклараціями в загальних рисах розібралися, і з'явилася ще одна вимога: "Давайте почекаємо до референдуму про асоціацію в Голландії". Чекаємо.

Я особисто дуже чекаю. Ось в числі перших я отримав біометричний паспорт і чекаю режиму без віз. Розумію, що чекати буду довго, навіть якщо з'ясується, що жителі Голландії люблять Україну сильнішою, ніж дочку Путіна разом з мільярдами, вкраденими у росіян і відправленими в західноєвропейські банки.

Скасування віз - це якась, висловлюючись мовою героя детективного серіалу, "дурилка картонна", морквина для біжить осла.

Дистанція між українським паспортом і европогранічніком не скоротшала. Чому? На мій погляд, відповідь проста й очевидна. Країні, в якій йде війна, візи ні за що не скасують.

Ті, хто мріє про скасування віз та подивіться правді в очі. Чи не захочуть європейці, щоб з'явився ризик безвізового в'їзду в мирні країни "денеров" з українськими паспортами, всяких ненадійних хлопців, які звикли вирішувати питання зі зброєю в руках. Тисяча кілометрів неконтрольованої кордону з Росією теж ніяк не сприяє позитивному вирішенню європейців щодо скасування віз.

Загалом, треба взяти під контроль кордон, а для цього треба війну виграти - такий на сьогодні алгоритм безвізової програми, пише Андрій Цаплієнко в статті "Чому Грузія - так, а Україна - зайдіть пізніше" у виданні "Новое время".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus