Берлін запропонував Києву провести засідання "нормандської четвірки" на рівні голів МЗС

08.02.2017 23:00

Берлін запропонував Києву провести засідання "нормандської четвірки" на рівні голів МЗС

У МЗС України отримали пропозицію німецької сторони провести найближчим часом засідання "нормандської четвірки" на рівні міністрів закордонних справ. "Ми працюємо з нашими німецькими та французькими партнерами для того, щоб зробити таку зустріч результативною і змусити Росію нарешті почати виконувати Мінські домовленості", - повідомили в прес-службі МЗС України.

У Міністерстві закордонних справ України отримали пропозицію німецької сторони провести найближчим часом засідання "нормандської четвірки" на рівні міністрів закордонних справ.

Про це в середу 8 лютого повідомили в прес-службі МЗС України, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ми працюємо з нашими німецькими та французькими партнерами для того, щоб зробити таку зустріч результативною і змусити Росію нарешті почати виконувати Мінські домовленості", - розповіли у відомстві.

Раніше сьогодні статс-секретар, заступник міністра закордонних справ Російської Федерації Григорій Карасін повідомив, що організація зустрічі глав МЗС "нормандського формату" на наступному тижні в Бонні зараз перебуває на опрацюванні.

"Можливість проведення зустрічі в такому форматі опрацьовується", - сказав Карасін, відповідаючи на прохання підтвердити інформацію про плани проведення зустрічі "нормандської четвірки" на рівні міністрів закордонних справ "на полях" міністерського засідання G20 в Бонні 16-17 лютого.

До складу "нормандської четвірки" щодо врегулювання ситуації на Донбасі входять Україна, Росія, Німеччина і Франція.

Зазначимо, що напередодні, 7 лютого, прес-секретар уряду Німеччини в Берліні Штеффен Зайберт розповів про те, що канцлерка Німеччини Ангела Меркель в телефонній розмові з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним закликала його вплинути на бойовиків на українському Донбасі, щоб зупинити насильство.

Перед цим журналіст видання "Дзеркало тижня" Сергій Рахманін писав про те, що російська сторона змінила свою переговорну риторику в рамках "Нормандського формату", проявивши готовність обговорювати заміну керівництва "ЛНР-ДНР", а також висунувши вимоги щодо пенсійного забезпечення Києвом жителів тимчасово окупованих територій, припинення торговельної блокади і офіційного скасування АТО. Також зазначалося, що канцлерка Німеччини Меркель запевнила президента Петра Порошенка в тому, що не допустить жодних геополітичних угод щодо України, які ігнорують позицію Києва.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus