Білецький розповів про створення партії на основі "Азова": на Покрову буде з'їзд із презентацією програми

05.10.2016 08:00

Білецький розповів про створення партії на основі "Азова": на Покрову буде з'їзд із презентацією програми

За словами Білецького, Цивільний корпус "Азов", у якого одна з найбільш розгалужених мереж активістів по Україні, стане однією з головних опор партії. На питання про те, скільки прихильників у нової політсили, лідер "азовців" відповів: "Якщо взяти всіх, включно з прихильниками, які з'являються на акціях, набереться до 10 тисяч осіб".

Цивільний корпус "Азов" має одну з найбільш розгалужених мереж активістів по Україні, і він стане однією з головних опор нової партії. Про це в інтерв'ю "Фокусу", яке з'явилося 4 жовтня 2016 року, розповів 37-річний лідер "азовців", позафракційний народний депутат і підполковник поліції Андрій Білецький.

" ...Я до Авакова ставлюся позитивно. 2014 року він виявився єдиною адекватною тому моменту людиною", - Білецький про очільника МВС
Лідер "азовців" розповів про сумісність нового руху з "Правим сектором" та несумісність зі "Свободою"
Інтермаріум як основа геополітики "Азову" й протидія "євразійському монстру"
Комбат про свою 99%-у відсутность у ВР: "Не вважаю ефективним та корисним для моєї країни перебування в цьому болоті"

"14 жовтня ми проведемо з'їзд. На ньому презентуємо назву, символіку та програму. Наразі можу сказати, що ані назва, ані символіка "Азова" не використовуватимуться. Я не хочу, щоб "Азов", звитяга його бійців стала трампліном у політиці. Так, значна частина нашого активу - вихідці з "Азова" та інших бойових підрозділів, адже війна виявила багатьох пасіонаріїв. Але справа "Азова" - захищати Україну від зовнішнього агресора, а завдання партії - відстоювати внутрішні інтереси країни".

За словами Білецького, Цивільний корпус "Азов", у якого одна з найбільш розгалужених мереж активістів по Україні, стане однією з головних опор партії.

На питання про те, скільки прихильників у нової політсили, лідер "азовців" відповів: "Якщо взяти всіх, включно з прихильниками, які з'являються на акціях, набереться до 10 тисяч осіб. І це ніяк не стосується хлопців, які зараз воюють в полку "Азов".

"Азов" кардинально відрізняється від інших проектів, які отримують підтримку за рахунок масованої реклами і постійної присутності голів, що говорять в телевізорі. Ми пішли іншим шляхом - створюємо мережу реальних активістів на місцях. Охоплено усі обласні центри, окрім Хмельницького, але цей казус ми скоро виправимо", - стверджує Білецький.

Щодо програми політсили, то тут Білецький зазначив, що вона є відповіддю не лише на українські, але і на світові виклики, які стосуються, зокрема, й України.

"Це не програма вузько культурологічного або вузько мовного націоналізму, це не програма популізму в стилі "за все хороше й проти усього поганого". Реалізація цієї програми дозволить Україні перетворитися з об'єкту на суб'єкт світової політики.

... Нам часто кажуть: ви, "азовці", асоціюєтеся з війною, напевно, і ваша програма уся присвячена війні. Насправді сильна економіка - це сильна армія, слабка економіка - автоматично слабка армія. Тому у нас охоплені всі блоки національного життя: від створення конкурентної національної культури і науки до формування свого геополітичного блоку; від створення інноваційної економіки XXI століття до створення армії, яка буде навіть випереджати за своїм рівнем світові стандарти. Це і демографічне питання, який для України є критичним", - пояснив нардеп.

Відповідаючи на питання щодо фінансування майбутньої політсили, лідер "азовців" сказав: "Олігархи до нас в чергу не стають. По-перше, розуміють, що, посилюючи наш рух, вони в майбутньому отримають собі величезну проблему. По-друге, наші ініціативи дуже вороже сприймаються Адміністрацією президента. Але мене це не хвилює. Ми не збираємося працювати за стандартною схемою віртуальної партії, яка наймає працівників, купує борди і час в телевізорі. Там немає реального партактиву. Абсолютна більшість наших хлопців не отримують жодної копійки за свою діяльність. Все фінансування партії буде повністю відкритим для громадськості, починаючи з моменту з'їзду. Ми воюємо вже два з половиною роки. У нас є дуже тісний контакт з бізнесменами, адвокатами, журналістами, які допомагають фронту весь цей час. І гроші, які нам знадобляться для запуску партії, це фактично копійки".

Нагадаємо, протягом поточного року "азовці" провели у середмісті Києва дві гучні вуличні акції - проти "виборів" на окупованій території, Мінських угод й закріплення у Конституції "особливого статусу" ОРДЛО, а також проти підвищення тарифів на послуги ЖКГ.

До війни історик за освітою, викладач вищої школи Білецький очолював націонал-патріотичну формацію "Патріот України" зі штаб-квартирою у Харкові. Під час Революції Гідності й спровокований російськими сепаратистами заворушень члени ПУ докладали активних зусиль для протидії реалізації у місті Донецького (луганського) сценарію у виконанні ПР, КПУ та "тітушків".

У серпні 2011 року кількох однодумців Білецького з Києва та Харкова разом з майбутнім нардепом Ігорем Мосійчуком (РПЛ) було засуджено за сфабрикованими звинуваченнями у "тероризмі" (справа "васильківських терористів"). Також у серпні 2011-го затримали й Білецького (справа "оборонців Римарської"). Його було звільнено із Харківського СІЗО лише 25 лютого 2014 року, тобто на четвертий день після самоусунення Януковича й повернення України до парламентсько-президентської форми правління.

" ...Я до Авакова ставлюся позитивно. 2014 року він виявився єдиною адекватною тому моменту людиною", - Білецький про очільника МВС

Колишній харків'янин Білецький також відповів на кілька гострих запитань, зокрема, про свої зв'язки з екс-головою Харківської обласної державної адміністрації, а нині міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим.

У відповідь на пряме запитання "Аваков не має жодного стосунку до Вашої партії?" народний депутат відповів:

"Не мав, не має й не може мати".

Також він не вважає Авакова своїм безпосереднім керівником. "Безумовно, ні", - наголосив Білецький.

Водночас він не став заперечувати, що спілкується з Аваковим.

"Разів десять за рік. Я - насамперед "азовець", "Азов" входить у гвардію, Нацгвардія - в структурі МВС, Аваков - керівник МВС, усе просто", - сказав Білецький.

Попри своє критичне ставлення до поточних результатів реформи МВС, діяльність Авакова, як міністра, Білецький оцінює "позитивно", наголошуючи при цьому на його виключній ролі у формуванні добровольчих батальйонів на початку війни з Росією. " ...Я до Авакова ставлюся позитивно. 2014 року він виявився єдиною адекватною тому моменту людиною. Був повний параліч влади, ніхто не хотів приймати рішень й брати на себе відповідальність. Ні СБУ, ні Збройні сили не пішли на створення добровольчих батальйонів, зважився один Аваков. Завдяки цьому ми відстояли значну частину своєї території. І зараз справи в Нацгвардії як в збройному формуванні йдуть краще, ніж у ЗСУ. Аваков як "силовий" міністр виявився краще, ніж як міністр власне внутрішніх справ і правопорядку", - зауважив політик.

Якщо ж трапиться так, що Авакова буде зміщено із займаної посади, "азовці" жожних дій у відповідь вчиняти не стануть, пообіцяв Білецький:

"Я не уявляю, щоб ЦК "Азов" відреагував на будь-які кадрові перестановки в системі. Ми є опозиційними до цієї системи загалом".

Лідер "азовців" розповів про сумісність нового руху з "Правим сектором" та несумісність зі "Свободою"

З рештою українських політсил правого штибу "азовці" підтримують "диверсифіковані" стосунки, сказав Білецький, розмежувавши, однак, сили парламентські і позапарламентські.

"З "Правим сектором" у нас хороші, товариські відносини, і думаю, рано чи пізно ми створимо альянс з ПС та іншими справжніми правими силами", - повідомив Білецький.

Але до співробітництва з ВО "Свобода" народний депутат ставиться скептично.

"Що стосується правих сил, які були в парламенті, тобто "Свободи", я сумніваюся, що вони чесно хочуть з нами союзу: занадто різні структури і принципи існування. У нас є життя, там - класична партійна структура. Ми занадто різні, щоб знаходити спільну мову", - окреслив ситуацію Білецький.

Інтермаріум як основа геополітики "Азову" й протидія "євразійському монстру"

Українські націоналісти у протидії російському агресору насамперед мають шукати союзників з-поміж сусідніх країн Східної й Центральної Європи, а вже потім у Європі Західній чи у США, вважає Білецький. Ця зовнішньополітична доктрина назвивається Міжмор'я (Інтермаріум).

"Я впевнений, що українці можуть народжувати свої смисли, вони можуть бути конкурентними й створювати нові геополітичні реалії. Наша ідея - ми не Схід і не Захід, ми - Інтермаріум, Міжмор'я, Балто-Чорноморська спільність. У Східної Європи є спільна історія, звичайно, дуже складна, як у будь-яких сусідських народів. І історія України дуже тісно пов'язана з історією Бєларусі, Польщі, Балтії. Створення балто-чорноморського союзу, ядром якого мають стати Україна і Польща, - це той механізм, який зможе протистояти усім зовнішнім викликам, насамперед, звичайно, євразійському монстру - Росії. Наші сусіди набагато краще відчувають небезпеку з боку Росії, ніж Франція та Німеччина. І якщо такий блок буде створено, Україна утвердиться в ролі самостійного гравця на міжнародній арені", - коротко виклав сутність поняття "Інтермаріум" голова нової української правої політсили.

Комбат про свою 99%-у відсутность у ВР: "Не вважаю ефективним та корисним для моєї країни перебування в цьому болоті"

Київський журналіст Мілан Лелич, котрий розмовляв з Білецьким, торкнувся ще однієї непростої теми - теми хронічної відсутності на пленарних засіданнях українського парламенту засновника і першого командира "Азову", а нині лідера однойменного громадського руху й, ось вже незабаром, амбітної партії. Як зазначив Лелич, нардеп відвідав лише 1% засідань, на що Білецький відповів:

"Я не є людиною засідань, я є людиною дії. Не вважаю ефективним та корисним для моєї країни перебування в цьому болоті, поза парламентом я роблю багато корисних речей".

У той самий час свою депутатську приймальню в Оболонському районі міста Києва, за яким він обирався до Верховної Ради, нардеп вважає "напевно, самою ефективною приймальнею серед усіх депутатів-киян", і на підтвердження власних слів наводить приклади щодо боротьбі із незаконними забудовами.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus