Білоруський пенсіонер сконструював епатажний автомобіль "Фантазія"

13.01.2014 12:59

Білоруський пенсіонер сконструював епатажний автомобіль "Фантазія"

Білорус Борис Каравкін в 1968 році приступив до будівлі свого автомобіля, через п'ять років машина була готова. Майстер назвав його "Фантазією". Автомобіль також оснащений механізмом підняття і опускання стекол, а щоб відкрити двері зсередини, потрібно натиснути на спеціальну кнопку в підлозі кузова.

Білорус Борис Каравкін в 1968 році приступив до будівлі свого автомобіля, через п'ять років машина була готова. Майстер назвав його "Фантазією", передає ABW.BY.

У 70-х роках машина виглядала не гірше серійних автомобілів того часу, а в чомусь навіть і вигравала у них. У автомобіля є зсувні двері, елегантна полога лінія даху і широченні задні стійки з повітрозабірниками.

Автомобіль також оснащений механізмом підняття і опускання стекол, а щоб відкрити двері зсередини, потрібно натиснути на спеціальну кнопку в підлозі кузова.

Спочатку двигун і трансмісія була встановлена ​​від "Запорожця", автомобіль мав задньомоторне компоновку. Через деякий час у вимогах ДАІ до саморобки були дозволені двигуни об'ємом більше літра. І Борис Каравкін встановив "жигулівський" мотор об'ємом 1,2 л і потужністю 64 к.с.

Чотириступінчаста коробка передач також переїхала з "Жигулів". Силовий агрегат тепер розмістився спереду, привід же залишився заднім - автомобіль придбав класичну компоновку.

"На сьогоднішній день пробіг автомобіля становить 290.000 кілометрів, - розповідає власник саморобного автомобіля. - Були в його історії та поломки, і аварії, і численні модернізації. Перефарбовувати" Фантазію "вже три рази. Взимку намагався зберігати в гаражі, але в різні періоди використовувався автомобіль вельми активно. Після зенітного ракетного училища займався декоративним оформленням фасадів будівель і інтер'єру, їздив на роботу і назад, по містах Білорусі на різні об'єкти. Також брав участь у кількох пробігах саморобок, в тому числі і по всіх областях Білорусі в 1987 році. На щось змінити його бажання у мене ніколи не виникало. Ця машина - кохання всього життя".

А в 2012 році житель німецької Тюрінгії зібрав для себе копію флінтстоунмобіля - транспортного засобу, на якому їздили головні герої мультиплікаційного серіалу Флінтстоуни, що розповідає історію стародавніх людей. Сконструювати машину Себастіану Трагеру допомагали друзі. Флінтстоунмобіль зовні виглядає, як і його мультяшний прототип.

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus