Більш як 90% жителів Землі дихають забрудненим повітрям - ВООЗ

27.09.2016 15:00

Більш як 90% жителів Землі дихають забрудненим повітрям - ВООЗ

Чисельність жителів Землі, які проживають в районах з небезпечними рівнями забруднення повітря, становить 92%, повідомляє Всесвітня організація охорони здоров'я. Про це йдеться в новій доповіді, опублікованій на сайті ВООЗ. За даними організації, щороку через забруднення атмосфери вмирає близько трьох мільйонів осіб.

Чисельність жителів Землі, які проживають в районах з небезпечними рівнями забруднення повітря, становить 92%, повідомляє Всесвітня організація охорони здоров'я. Про це йдеться в новій доповіді, опублікованій на сайті ВООЗ.

За даними організації, щороку через забруднення атмосфери вмирає близько трьох мільйонів осіб. У 2012 році від хвороб, пов'язаних із забрудненням повітря, загинуло 6,5 млн осіб (більш як 11% всіх випадків смерті у світі).

Згідно із доповіддю ВООЗ, майже 90% випадків смертей, пов'язаних із забрудненням повітря, відбуваються в країнах з низьким і середнім рівнем доходів. Найгірша ситуація в Південно-Східній Азії і на заході Тихоокеанського регіону.

У переважній більшості випадків (94%) загибель людей викликають не інфекційні захворювання, а серцево-судинні хвороби, інсульти, хронічна обструктивна хвороба легень та рак легенів. Забруднення повітря також підвищує ризики для гострих респіраторних інфекцій, зазначається в доповіді.

Найбільшої шкоди забруднення повітря, за даними ВООЗ, як і раніше завдає здоров'ю найбільш вразливих груп населення - жінок, дітей і людей похилого віку.

Основними джерелами забруднення повітря є неефективні види транспорту, побутове паливо і спалювання відходів, електростанції, що працюють на вугіллі, і промислова діяльність. Однак, крім людської діяльності, на якість повітря можуть впливати пилові бурі, особливо в районах, близьких до пустель.

Дані ВООЗ були зібрані за допомогою супутникових знімків, а також проб повітря - вони були проведені в більш ніж 3000 районах по всьому світу. На їхній підставі організація склала нову інтерактивну карту забруднення повітря по світу.

Зазначимо, забруднене повітря в приміщеннях стало причиною 4,3 млн смертей у 2012 році.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus