Біля Кремля затримали 20 учасників щотижневих прогулянок "Нової опозиції"

12.02.2017 21:00

Біля Кремля затримали 20 учасників щотижневих прогулянок "Нової опозиції"

Тактика політичних прогулянок, які здійснюються на вихідних біля органів держвлади у великих містах РФ, за задумом їхніх організаторів з-поміж лідерів руху "05.11.17", полягає у відмові від використання усних гасел, прапорів та будь-яких графічних зображень, завдяки чому, згідно з чинним у цій країні законодавством, формальних приводів для затримання немає.

Через провокацію з плакатом в неділю, 12 лютого 2017 року, співробітники російської поліції провели масові затримання на щотижневих прогулянках "Нової опозиції" навколо московського Кремля. Тактика політичних прогулянок, які здійснюються на вихідних біля органів держвлади у великих містах РФ, за задумом їхніх організаторів з-поміж лідерів руху "05.11.17", полягає у відмові від використання усних гасел, прапорів та будь-яких графічних зображень, завдяки чому, згідно з чинним у цій країні законодавством, формальних приводів для затримання немає.

Учасників антипутінського протесту стали пакувати до автозаків на Василівському узвозі. Серед них опинився й один з керівників "Нової опозиції", ініціатор створення "Партії націоналістів" Юрій Горський.

Паблік "Артпідготовки" говорить про 20 затриманих.

Спеціалізований правозахисний портал "ОВД-Инфо", окрім Горського, називає ще 17 імен та прізвищ: Дмитро Симонов, Роман Ковальов, Андрій Толкачов, Антон Мануйлов, Олександр Ведешкін, Андрій Полуказаков, Олександр (прізвище не відоме), Сергій Свойкін, Сергій Стяжкин, Роман Мартинович, Іван Дудко, Вадим Шевцов, Валерій Зуєв, Іван Шаравін (він тримав плакат) і ще троє осіб, чиї дані не відомі.

За різними даними на Василівському узвозі було 3 або 4 автозаки.

Два автозаки прибули до відділку у Китай-Городі.

Варто зауважити, що це перше настільки масове затримання учасників московської "прогулянки". Раніше подібне мало місце тільки тоді, коли організатори змінили формат зустрічі і свідомо вирішили провести мітинг на захист політв'язнів біля пам'ятника Грибоєдова.

Нагадаємо, "Нова опозиція" об'єднана навколо ідеї "05.11.17", що вже стала Інтернет-мемом. Саме цю дату названо початком мирної революції в Росії.

На сьогодні основні керівники даного об'єднання переслідуються владою. Зокрема, на В'ячеслава Мальцева намагаються натиснути справою за статтею "екстремізм" щодо його помічника Сергія Окунева; Дмитра Дьомушкіна заарештовано за сфальшованою кримінальною справою, яку порушили після десятка адміністративних справ, та поміщено під домашній арешт; Марка Гальперіна заарештовано на 10 діб, він сидить у спецприймальнику; Іван Білецький змушений переховуватися від адміністративної справи, яку правоохорнці вдруге порушують заднім числом.

Російська "Нова опозиція" виступає за негайне припинення військових дій з Україною та Сирією, суд над Володимиром Путіним та найбільш одіозними представниками його режиму, люстрацію, демократичні перетворення, соціальні стандарти європейського зразка, впровадження візового режиму з Середньою Азією та надання народам Північного Кавказу права на самовизначення.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus