Благодійну діяльність релігійних організацій звільнили від податків. Рада ухвалила закон

06.10.2016 19:00

Благодійну діяльність релігійних організацій звільнили від податків. Рада ухвалила закон

Верховна Рада ухвалила в цілому закон, який передбачає звільнення благодійної діяльності релігійних організацій від податків. За ухвалення законопроекту "Про внесення змін до Податкового кодексу України (про уточнення окремих положень щодо оподаткування неприбуткових організацій)" за основу і в цілому проголосував 281 нардеп за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Верховна Рада ухвалила в цілому закон, який передбачає звільнення благодійної діяльності релігійних організацій від податків.

За ухвалення законопроекту №5050 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (про уточнення окремих положень щодо оподаткування неприбуткових організацій)" за основу і в цілому проголосував 281 народний депутат за необхідного мінімуму в 226 голосів, передає УНІАН.

Народний депутат Павло Унгурян повідомив, доповідаючи законопроект, що даний документ вносить технічні правки в Податковий кодекс для полегшення надання благодійної допомоги релігійними організаціями.

"Йдеться про те, що в Податковий кодекс закралася помилка, яка позбавляє релігійні організації будь-яких конфесій статусу неприбуткових, коли вони займаються доброчинністю як на користь членів своїх громад, так і іншим людям, які потребують допомоги", - сказав Унгурян.

Як наголошується в пояснювальній записці, за нормами Податкового кодексу, якщо організації надають благодійну допомогу, вони повинні вносити такий вид допомоги у свій статут. Однак у статутах діючих організацій не передбачено багато видів допомоги, зокрема, йдеться про допомогу учасникам АТО й їхнім сім'ям.

Голова Комітету Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна повідомила, що перереєстрація статутів благодійних організацій здійснюється з дозволу органів місцевої влади.

"Пропускна здатність такої перереєстрації дуже мала, пару статутів на тиждень, тому у встановлені терміни (до 1 січня 2017 року) релігійні організації не встигнуть це зробити", - сказала Южаніна, додавши, що пропонується дозволити продовжити перереєстрацію статутів до 1 січня 2018 року.

Як наголошується в пояснювальній записці, внесення змін до Податкового кодексу України усуне необхідність внесення релігійними організаціями змін до своїх установчих документів і їх перереєстрації до 1 січня 2017 року.

Також пропонується встановити, що неприбуткові підприємства, установи та організації не можуть бути виключені з Реєстру неприбуткових установ і організацій тільки на тій підставі, що у контролюючого органу відсутні копії установчих документів. Це має зняти проблему вилучення неприбуткових організацій з Реєстру, якщо у контролюючого органу відсутні копії установчих документів через поштові й інші проблеми комунікації, які можуть виникнути напередодні кінцевої дати перереєстрації.

Згідно з даними Міністерства культури України, станом на початок 2016 року в Україні зареєстровано зі статусом юридичної особи 34 611 релігійних організацій, які внесено до Реєстру неприбуткових установ і організацій.

Нагадаємо, влітку 2015 року президент Петро Порошенко підписав закон про звільнення релігійних організацій від оподаткування нерухомості.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus