Болгарія висунула "більш успішного" кандидата на пост генсека ООН замість фаворитки Кремля

28.09.2016 14:00

Болгарія висунула "більш успішного" кандидата на пост генсека ООН замість фаворитки Кремля

Уряд Болгарії висунув на пост генсека ООН єврокомісара Крісталіну Георгієву замість Ірини Бокової, яку підтримує Росія. Рішення ухвалили після того, як Бокова посіла тільки шосте місце в черговому раунді голосування за нового генсека. Гутерреш може стати кандидатом, якщо жоден із голосів "проти" не належить країні, яка має право вето в Радбезі.

Уряд Болгарії висунув на пост генсека ООН єврокомісара Крісталіну Георгієву замість Ірини Бокової, яку підтримує Росія.

Про це повідомляє Reuters.

"Ми вважаємо, що це буде успішніша кандидатура", - цитує агентство прем'єр-міністра Болгарії Бойка Борисова.

Рішення ухвалили після того, як Бокова посіла тільки шосте місце в черговому раунді голосування за нового генсека. До сьогодні відбулося п'ять таких голосувань, лідирує Антоніу Гутерреш, колишній прем'єр-міністр Португалії. У понеділок, 26 вересня, він отримав 12 з 15 голосів країн-членів Ради Безпеки, два члени Радбезу проголосували проти, один утримався.

Гутерреш може стати кандидатом, якщо жоден із голосів "проти" не належить країні, яка має право вето в Радбезі. 5 жовтня голосування пройде за іншими правилами, і це стане відомо.

Нагадаємо, спочатку в лютому 2016 року Софія висунула на пост генсека ООН голову ЮНЕСКО Ірину Бокову.

Вибори нового генсека ООН почалися в липні в Раді Безпеки ООН. Вони проходять за зачиненими дверима і триватимуть кілька місяців. Зазначимо також, що вперше всі 193 країни-члени ООН беруть активну участь у доборі кандидатури наступного Генерального секретаря ООН.

Попередні голосування пройшли 21 липня і 4 серпня, і за їхніми результатами з перегонів за посаду вибули кандидати від Хорватії Весна Пусіч і Чорногорії Ігор Лукшич.

Наступне голосування відбудеться 9 вересня. Слід зазначити, що постійні члени Ради Безпеки ООН (США, Росія, Китай, Велика Британія і Франція) володіють правом вето. Проте на даному етапі голосування було анонімним і права вето ніхто не застосовував.

За традицією ООН, світ поділений на регіональні групи. Східноєвропейська група, до якої входять країни колишнього СРСР, всі нові члени ЄС з Центральної та Східної Європи і країни-кандидати в ЄС, крім Туреччини, єдина ніколи не мала генсека ООН.

Нинішній генсек ООН Пан Гі Мун покине свою посаду 1 січня 2017 року після двох п'ятирічних термінів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus