Болгарські війська залишаться в Афганістані

06.10.2016 08:00

Болгарські війська залишаться в Афганістані

Болгарський військовий контингент зі складу міжнародної місії НАТО (понад 100 військовослужбовців Національної армії Болгарії) продовжить свою службу в Афганістані. Про це повідомили в прес-службі уряду Болгарії за підсумками зустрічі прем'єр-міністра Бойко Борисова з Верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федерікою Могеріні.

Болгарський військовий контингент зі складу міжнародної місії НАТО (понад 100 військовослужбовців Національної армії Болгарії) продовжить свою службу в Афганістані.

Про це повідомили в прес-службі уряду Болгарії за підсумками зустрічі прем'єр-міністра Бойко Борисова з Верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федерікою Могеріні, передає Укрінформ.

"Спільними зусиллями ми можемо надавати допомогу Афганістану. Голова болгарського уряду подякував Верховному представнику ЄС за докладені зусилля щодо підписання Угоди між ЄС і Афганістаном про реадмісію біженців", - йдеться в повідомленні.

Борисов висловив також сподівання, що найближчим часом Угода про реадмісію набуде чинності.

Для участі в Міжнародній місії НАТО в Афганістані з 2002 року на ротаційній основі перебувають 110 болгарських військовослужбовців. Під час перебування в Афганістані болгарські військовослужбовці надають допомогу афганській владі у підготовці сил безпеки.

Нагадаємо, 27 жовтня минулого року міністр оборони Великої Британії Майкл Феллон повідомив про те, що його країна продовжить перебування близько 450 своїх військових в Афганістані до кінця 2016 року.

Як стало відомо 15 жовтня, Сполучені Штати Америки планують призупинити виведення військ з Афганістану й залишити там своїх вояків й після 2016 року. Згідно із переглянутим планом адміністрації Барака Обами, нинішні американські сили - 9800 військових - залишатимуться протягом більшої частини 2016 року, після цього наприкінці наступного року або на початку 2017 року їхню кількість буде зменшено до 5500.

Своїми головними досягненнями, починаючи з початку миротворчої операції у Афганістані у 2001 році, союзники вважають знищення шаріатської частково визнаної держави Ісламський Емірат Афганістан (1996-2001) й знекровлення бази міжнародної терористичної організації "Аль-Каїда".

Поступове виведення військ США і НАТО з Афганістану почалося у 2011 році. Торік Вашингтон оголосив про закінчення військової операції. Нова місія США і НАТО в Афганістані спрямована на навчання, консультації та допомогу силам правопорядку і армії країни.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus