Боснійські серби проголосували на референдумі за збереження свята "День Республіки Сербської"

26.09.2016 15:00

Боснійські серби проголосували на референдумі за збереження свята "День Республіки Сербської"

Переважна більшість боснійських сербів, які взяли участь у недільному референдумі, проголосували за збереження 9 січня як національного свята - "Дня Республіки Сербської". Після підрахунку майже всіх голосів частка тих, хто проголосував за святкування "Дня Республіки Сербської", перевищує 99%.

Переважна більшість боснійських сербів, які взяли участь у недільному референдумі, проголосували за збереження 9 січня як національного свята - "Дня Республіки Сербської".

Після підрахунку майже всіх голосів частка тих, хто проголосував за святкування "Дня Республіки Сербської", перевищує 99%, передає ВВС Україна.

Явка серед населення сербського анклаву Боснії і Герцеговини становила близько 60%. Цей референдум заборонив боснійський конституційний суд. Він визнав його дискримінаційним щодо інших націй, які проживають у країні.

На референдум винесли питання: "Чи підтримуєте ви святкування 9 січня Дня Республіки Сербської?" Цього дня 1992 року відбулося перше засідання парламенту (скупщини) сербського народу Боснії і Герцеговини, яке проголосило республіку боснійських сербів самостійною державою. Незадовго до цього боснійці-мусульмани оголосили про вихід Боснії і Герцеговини зі складу Югославії.

У збройному конфлікті, який стався після цього, загинули понад 100 тисяч людей.

Член президії Боснії і Герцеговини від боснійських мусульман Бакир Ізетбегович звинуватив президента Республіки Сербської Мілорада Додика, який ініціював референдум, в підготовці плебісциту про проголошення незалежності. Додик заявив, що референдум увійде в історію як "день сербської рішучості".

Нагадаємо, що нещодавно Євросоюз ухвалив заявку на членство від Боснії і Герцеговини. Тепер Єврокомісія визначить, чи відповідає Боснія і Герцеговина критеріям, щоб отримати статус держави-кандидата на членство – цей процес забере близько року, а також встановить, яким критеріям країні треба буде відповідати, щоб добитися повноцінного членства.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus