Бойовики готуються запустити в експлуатацію Донецький аеропорт – Тимчук

05.03.2016 20:00

Бойовики готуються запустити в експлуатацію Донецький аеропорт –  Тимчук

Бойовики готуються до організації "внутрішнього і міжнародного" авіасполучення. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив координатор групи "Інформаційне спротив" Дмитро Тимчук. "Схоже, терористи всерйоз розраховують запустити роботу Донецького аеропорту (ДАП)", - написав він.

Бойовики готуються до організації "внутрішнього і міжнародного" авіасполучення. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив координатор групи "Інформаційне спротив" Дмитро Тимчук.

"Схоже, терористи всерйоз розраховують запустити роботу Донецького аеропорту (ДАП) – не дарма зараз там проходять активні роботи з розгрібання завалів і відновлення інфраструктури (до речі, основні роботи проводяться силами "штрафників" з числа бойовиків і "правопорушників" з місцевих жителів), а в "мінтранспорту ДНР" створено цілий "відділ цивільної авіації", - написав він.

Тимчук також повідомив, що 26 лютого у самопроголошеному ""мін`юсті ДНР" був зареєстрований наказ №61 "міністра транспорту ДНР" Кузьменка "Про затвердження авіаційних правил "Сертифікаційні вимоги до юридичних осіб, які здійснюють аеропортову діяльність".

"Правила регулюють діяльність із "забезпечення обслуговування пасажирів, багажу, вантажів та пошти при виконанні внутрішніх та міжнародних повітряних перевезень". Хоча цілком очевидно, що, почни ДАП працювати, першими там опиняться не цивільні повітряні судна, а бойові вертольоти і літаки ЗС РФ. Правда, для запуску ДАП потрібен "дріб`язок": зробити так, щоб він не знаходився під вогневим контролем ЗС України. Судячи з наказу "міністра транспорту", цю проблему бойовики віртуально вже розв’язали, залишається розв’язати в реальності", - резюмував Тимчук.

Нагадаємо, 22 січня 2015 року силовики після 242 днів героїчної оборони (з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року) вийшли з боями з території терміналів Донецького аеропорту, оскільки їхні позиції були зруйновані та прострілювалися прямим націлюванням. Частина силовиків зазнала поранень і потрапила у полон до терористів.

21 січня рік тому було ухвалено рішення про відведення українських військових з території Донецького аеропорту.

Все почалось 26 травня 2014 року, коли проросійські сепаратисти та чеченські бойовики захопили будівлі аеропорту тоді ще мирного Донецька. Цього ж дня українські силовики, завдяки скоординованим діям українських Повітряних сил та високомобільних десантних військ, завдали удар по позиціях терористів та встановили контроль над Донецьким летовищем. Пізніше була повна дестабілізація міста Донецьк, початок окупації та нескінченні спроби ворога відібрати контроль над аеропортом. Наші воїни вгризалися в землю і навіть під шквальним вогнем тримали оборону. За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту назвали "кіборгами", а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу.

У різний час в аеропорту та прилеглих Пісках воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку "Дніпро-1", вояки Добровольчого українського корпусу (ДУК) та багато інших. Багатьох із них було відзначено державними нагородами, деяких із них – посмертно. А ім’я загиблого Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова присвоєно 90 окремому аеромобільному батальйону 81 окремої аеромобільної бригади високомобільних десантних військ ЗСУ.

Оборона Донецького аеропорту завершилась тільки після остаточного його зруйнування. 18-21 січня 2015 року внаслідок підриву терміналу ДАП загинуло 58 захисників-"кіборгів", які відстоювали цей плацдарм до останньої краплі крові. 21 січня 2015 року було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу - цей об’єкт був повністю зруйнований і не придатний для оборони. В обох терміналах не залишилося жодного укріплення, яке б забезпечувало захист військовим від снайперів та танків.

16 січня 2016 року президент Петро Порошенко зустрівся з родинами військових, які загинули в останні дні оборони нового терміналу Донецького міжнародного аеропорту та донедавна вважались зниклими безвісти.

Тіла 5 загиблих воїнів, - лейтенанта медичної служби Кондратюка Олександра, сержанта Марченка Олексія, молодшого сержанта Алексейчука Владислава, рядових Гасюка Віталія та Бузенка Володимира, — були ідентифіковані лише наприкінці 2015 року.

Аеропорт перебуває під вогневим контролем ЗСУ.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus