Бойовики відмовилися від переговорів щодо імплементації угоди про відведення військ

29.09.2016 21:00

Бойовики відмовилися від переговорів щодо імплементації угоди про відведення військ

Запланована на 30 вересня відеоконференція Тристоронньої контактної групи із запрошенням представників угруповань, що контролюють окремі райони Донецької і Луганської областей, не відбудеться у зв'язку з відмовою "ДНРівців". Про це повідомила прес-секретарка представника України в Тристоронньої контактній групі, другого президента Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

Запланована на 30 вересня відеоконференція Тристоронньої контактної групи із запрошенням представників угруповань, що контролюють окремі райони Донецької і Луганської областей, не відбудеться у зв'язку з відмовою "ДНРівців".

Про це у четвер 29 вересня повідомила прес-секретарка представника України в Тристоронньої контактній групі, другого президента Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

"Тема зустрічі - хід імплементації рамкового рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів. Однак скайп-зустріч не відбудеться у зв'язку з відмовою представника ОРДО", - написала вона у Facebook.

Як нагадала Оліфер, пункт №5 Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів передбачає можливість проведення зустрічі в режимі відеоконференції "з метою негайного припинення порушення цього Рамкової рішення".

"Українська сторона продовжує наполягати на проведенні такої зустрічі в режимі відеоконференції. Якщо дана відеоконференція не відбудуться, то 5 жовтня 2016 року на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську українська сторона поставить питання порушення режиму тиші з боку ОРДЛО як ключове", - заявила прес-секретарка Кучми.

21 вересня в Мінську контактна група підписала рамкове рішення про розведення сил і засобів. Угода передбачає відведення по 1 кілометру кожною зі сторін у трьох зонах безпеки. Обов'язковою умовою початку розведення сил на Донбасі є повне припинення вогню протягом семи діб, яке повинна зафіксувати спостережна місія ОБСЄ.

Як повідомлялося, 22 вересня розпочато підготовчі роботи до здійснення відведення сил і засобів Збройних сил України і бойовиків терористичних організацій на трьох ділянках на лінії зіткнення сторін на Донбасі, визначених у рамковій угоді Тристоронньої контактної групи (ТКГ).

Однак у штабі АТО повідомляли, що бойовики не допускають спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ у місто Золоте, в якому заплановано розведення сил і засобів від лінії зіткнення.

28 вересня перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Александер Хуґ відвідав населений пункт Петровське, в якому буде відбуватися розведення сил. За його словами, донецькі бойовики не забезпечили безпечного доступу місії в село Петровське і не приступили до розмінування цього району, тож моніторинг вести неможливо.

Напередодні в штабі повідомляли, що вперше за два останні тижні спостерігається певна ескалація військової обстановки на лінії фронту. Так, унаслідок ворожих обстрілів поранень зазнали троє українських воїнів. За минулу добу в зоні АТО загинув український військовий через обстріл бойовиками Авдіївської промзони.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus