Бойовики вперше зізналися в неточності списків, які подаються на обмін - Тандіт

07.10.2016 07:00

Бойовики вперше зізналися в неточності списків, які подаються на обмін - Тандіт

Проросійські бойовики на вчорашній зустрічі Тристоронньої контактної групи вперше зізналися у некоректності списків, поданих на обмін заручниками. Про це заявив уповноважений з обміну військовополонених та звільненню заручників радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт.

Проросійські бойовики на вчорашній зустрічі Тристоронньої контактної групи вперше зізналися у некоректності списків, поданих на обмін заручниками. Про це заявив уповноважений з обміну військовополонених та звільненню заручників радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт в ефірі "5 каналу".

"Вони (представники ОРДЛО. - ред.) підтверджують наявність 47 (заручників. - ред.), виникла навіть суперечка - 45 чи 47. По-друге, вони вперше заявили самі про некоректність тих списків, які ми отримуємо", - сказав він .

"Що відбувається? Ми виконуємо Мінські домовленості, ми даємо тих, кого можемо законно передавати... Виникла ситуація з цим списком 618, яких ми встановлювали, про долю яких запитували. Коли ми стали вже вивіряти правові статуси й розбиратися за списком, виявилося, що багато серед них так званих "мертвих душ"... Є ті, хто взагалі не має відношення до зони АТО, конфлікту, тим більше до Мінських домовленостей.... І вони зізналися вчора, що списки некоректні", - зазначив радник глави СБУ.

5 жовтня факт визнання бойовиками некоректності свого списку засвідчили перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко та Дарина Оліфер, яка є прес-секретар представника України в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, другого президента України Леоніда Кучми.

"Сьогодні представники ОРДЛО визнали, що в наданих ними раніше списках на більш ніж 600 осіб, яких вони вимагають амністувати, є чимало тих, хто не має ніякого відношення до конфлікту на Донбасі і ніяк не підпадає під дію мінських угод", - заявила Геращенко.

За словами представника України в гуманітарній підгрупі, українська сторона робить все для звільнення тих бранців, тримання яких підтверджують бойовики (це 45 осіб), і вимагає "від ОРДЛО коректного списку тих, кого (якщо це дозволяють процесуальні норми) українська сторона могла би передати, щоб звільнити наших полонених, і вимагаємо дати інформацію щодо інших заручників, яких шукаємо".

За словами ж Оліфер, робота зі звільнення заручників триває і українська сторона наполягає: ОРДЛО повинні надати коректні списки людей, яких вони просять звільнити.

"Нагадаю: раніше ОРДЛО говорили про звільнення понад 600 осіб, серед яких є значна кількість тих, хто не має відношення до подій на Донбасі, а були затримані правоохоронними органами навесні 2014 року в Одесі і Харкові. Надання коректних списків прискорить звільнення 45 українських заручників, які перебувають на непідконтрольній Україні частині Донбасу", - повідомила вона.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus