Британія до кінця березня 2017 року почне вихід з ЄС, але планує зберегти торгові відносини

02.10.2016 20:00

Британія до кінця березня 2017 року почне вихід з ЄС, але планує зберегти торгові відносини

Великобританія офіційно почне процес виходу зі складу ЄС не пізніше березня 2017 року. Про це заявила прем'єр-міністр Тереза ​​Мей. Це означає, що процес виходу Британії з Союзу завершиться до березня 2019 року. Мей заявила, що Великобританія зацікавлена ​​в тому, щоб узгодити з ЄС прийнятні для всіх умови в торговельній сфері.

Великобританія офіційно почне процес виходу зі складу ЄС не пізніше березня 2017 року. Про це заявила прем'єр-міністр Тереза ​​Мей, передає BBC.

Коли точно застосують статтю 50 Лісабонського договору, яка запускає процес виходу країни з ЄС, невідомо. Але Мей запевнила, що це станеться до кінця березня 2017 року.

Це означає, що процес виходу Британії з Союзу завершиться до березня 2019 року, оскільки на переговори відводиться до двох років.

Мей зазначила, що процес виходу буде складним, тому сподівається, що зараз почнеться підготовча робота з країнами ЄС, щоб потім переговори пройшли гладко.

"Це важливо не тільки для Британії, це важливо для всієї Європи, щоб ми зробили це найкращим чином, з найменшими проблемами для бізнесу", - сказала прем'єр.

Водночас, Мей заявила, що Великобританія зацікавлена ​​в тому, щоб узгодити з ЄС прийнятні для всіх умови в торговельній сфері, а також зберегти на високому рівні співпраця в області безпеки.

"Чи потрібні переговори з ЄС (про умови виходу)? Так, тому що коли ми покинемо ЄС, ми будемо перебувати зовсім на інших позиціях, і нам необхідні будуть хороші відносини з країнами Європи. Нам необхідно забезпечити сприятливий стан економіки, а також продовжити співпрацю в області безпеки. Перед нами стоїть завдання узгодити прийнятні умови в торгівлі", - сказала прем'єр.

Мей також заявила, що ще одним пріоритетом Британії на переговорах з ЄС стане забезпечення вільного доступу на ринки і збереження свободи переміщення громадян через кордони.

"Свобода пересування та доступ на ринки - ключові пункти. По-перше, відразу після голосування я сказала, що має намір домагатися свободи переміщення. Британці мають вільно жити в Європі і європейці в Британії. Також я буду домагатися свободи доступу на ринки товарів і послуг", - додала прем'єр.

Раніше Мей в інтерв'ю Sunday Times повідомила, що уряд країни має намір прийняти закон про скасування дії в Британії Закону про Європейські співтовариства 1972 року, що згідно з яким законодавство Європейського союзу стало частиною внутрішнього британського законодавства. Як очікується, закон буде представлений веcною 2017 року.

Прем'єр підтвердила, що уряд активно працює над розробкою документа і вивчає законодавство на предмет необхідних змін. При цьому мова не йде про автоматичну скасування дії всіх законів ЄС в Британії. Уряд, за словами Мей, вивчить, які норми буде корисно зберегти, а які скасувати.

"Ми будемо вивчати і приймати рішення - міняти закони або зберігати їх. В першу чергу ми маємо намір захистити права працюючих британців... Але громадяни проголосували за вихід з ЄС і ми зробимо це. І процес виходу з ЄС буде плавним", - сказала прем'єр.

Після зустрічі з Мей глава Євроради Дональд Туск очікував, що Британія буде готова почати процес виходу з ЄС в січні-лютому наступного року.

Раніше повідомлялося, що Великобританія почне офіційні переговори щодо виходу з Європейського союзу на початку 2017 року.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus