Британія переправить в Естонію танки і 800 військових

26.10.2016 14:00

Британія переправить в Естонію танки і 800 військових

Як заявив міністр закордонних справ Британії Майкл Феллон, королівські війська будуть розміщені в Естонії навесні 2017 року. До них приєднаються сили Франції і Данії. До складу формування увійдуть дрони, британські танки "Челленджер-2" (Challenger 2) і бойові машини піхоти, зазначив Феллон. За його словами, цей батальйон буде мати оборонний характер, але в той же час буде повністю боєздатний.

Великобританія планує перекинути танки, дрони і 800 військових в Східну Європу. Передбачається, що це стане першим з кількох маневрів НАТО в регіоні на тлі зростаючих побоювань з приводу можливої загрози з боку Росії, передає NEWSru.com.

Як заявив міністр закордонних справ Британії Майкл Феллон, королівські війська будуть розміщені в Естонії навесні 2017 року. До них приєднаються сили Франції і Данії, повідомила напередодні The Wall Street Journal.

До складу формування увійдуть дрони, британські танки "Челленджер-2" (Challenger 2) і бойові машини піхоти, зазначив Феллон. За його словами, цей батальйон буде мати оборонний характер, але в той же час буде повністю боєздатний.

Феллон пояснив, навіщо саме Британії розміщувати свої сили в Естонії: "Мова йде про дві речі: набуття впевненості, а це повинно бути зроблено значною присутністю, і стримуванні. Це не просто загородження, це серйозна військову присутність".

За словами Феллона, перекидаючи в Прибалтику важкі, добре озброєні формування, НАТО намагається показати, що не просто розміщує малі бойові одиниці, нарощуючи військову присутність альянсу в регіоні, але збирає сили, які могли б скласти реальний захист цих територій. Раніше в пресі повідомлялося про плани Британії перекинути свої сили в Східну Європу, але не називалася їх точна кількість.

На саміті НАТО 8 липня 2016 року було ухвалене рішення про розгортання чотирьох додаткових батальйонів НАТО в Східній Європі - Естонії, Латвії, Литві та Польщі. Надіслати своїх солдатів в чотири східні країни альянсу погодилися США, Британія, Німеччина і Канада. У вересні стало відомо, що НАТО розмістить сили стримування в Польщі та країнах Балтії в травні 2017 року.

Очікується, що Канада, Німеччина і США опублікують деталі запланованого розгортання сил Північноатлантичного альянсу в середу, 26 жовтня, під час зустрічі військових лідерів НАТО. За даними WSJ, США перекинуть батальйон бойових броньованих колісних машин Stryker з Німеччини до Польщі як частина сил НАТО.

"Ми очікуємо стійкий виклик з боку Сходу, з Росії, з огляду на їхню військову активність", - сказав посол США в НАТО Дуглас Лут.

Напередодні в Міноборони Норвегії підтвердили готовність розмістити на військовій базі Вернес приблизно в тисячі кілометрів від кордону з Росією 330 американських морських піхотинців. У відомстві уточнили, що перекидання військових проводиться в першу чергу для спільних навчань. Морпіхи прибудуть до Норвегії з США на ротаційній основі в січні 2017 року.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus