Британія планує переговори про вихід із ЄС на початок 2017 року

23.09.2016 11:00

Британія планує переговори про вихід із ЄС на початок 2017 року

"Це ще предмет для обговорення, але те, що зрозуміло, я думаю, нашим друзям та партнерам у ЄС, це - два загальних принципи: ми не покинемо Європу; хоча ми виходимо з договорів ЄС, ми хочемо мати найтісніші торговельні відносини, і це також в їхніх інтересах домовитися про велику вільну торгівлю з нами, і я думаю, що це відбудеться", - сказав міністр закордонних справ Боріс Джонсон.

Велика Британія напевно почне офіційні переговори щодо виходу з Європейського союзу на початку 2017 року. Про це заявив міністр закордонних справ Боріс Джонсон в інтерв'ю BBC.

Джонсон також відзначив, що позиція уряду не змінилася і стаття 50 Лісабонського договору не буде активована в 2016 році.

"Це ще предмет для обговорення, але те, що зрозуміло, я думаю, нашим друзям та партнерам у ЄС, це - два загальних принципи: ми не покинемо Європу; хоча ми виходимо з договорів ЄС, ми хочемо мати найтісніші торговельні відносини, і це також в їхніх інтересах домовитися про велику вільну торгівлю з нами, і я думаю, що це відбудеться", - сказав Джонсон.

Заява глави МЗС Британії пролунала невдовзі після того, як президент Європарламенту Мартін Шульц під час свого візиту до Лондона 22 вересня закликав прем'єра країни Терезу Мей пришвидшити початок переговорів між Лондоном та Брюсселем.

"Ми говоримо нашим європейським друзям і партнерам, що до початку наступного року ви побачите лист щодо активації статті 50. Ми будемо посилатися на це. У цьому листі, я впевнений, ми будемо встановлювати певні параметри для руху вперед. Я не думаю, що ми насправді обов'язково будемо змушені витратити цілих два роки, але давайте подивимось, як триватимуть переговори", - сказав Джонсон.

Нагадаємо, референдум про вихід Великої Британії з Європейського Союзу відбувся 23 червня. За офіційними результатами, 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% - хотіли залишитися у ЄС.

Після підбиття підсумків референдуму прем'єр-міністр Девід Кемерон заявив про свою відставку. 13 липня британський уряд очолила Мей, яка зазначила, що Велика Британія домагатиметься максимально вигідних умов виходу з Євросоюзу.

Велика Британія була членом ЄС протягом 43 років.

На думку очільника Міністерства фінансів Великої Британії Філіпа Хеммонда, процес виходу країни з Євросоюзу, що передбачає укладання нових торговельних угод, які всі решта 27 країн ЄС повинні будуть ратифікувати, може затягнутися на період до 6 років.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus