Британські винищувачі пролетіли прямо над російськими військовими кораблями і зняли групу

22.10.2016 18:00

Британські винищувачі пролетіли прямо над російськими військовими кораблями і зняли групу

Винищувачі ВПС Великобританії зближувалися з російською "армадою" під час проходження групи на чолі з авіаносцем "Адмірал Кузнєцов" через Ла-Манш. Літаки Королівських ВПС здійснили політ над російськими військовими кораблями на невеликій висоті, знявши групу. Метою місії були високоякісні фотографії судів, в першу чергу - єдиного російського авіаносця.

Винищувачі ВПС Великобританії зближувалися з російською "армадою" під час проходження групи на чолі з авіаносцем "Адмірал Кузнєцов" через Ла-Манш. За даними The Times, на "перехоплення" вилітали два Tornado.

Літаки Королівських ВПС здійснили політ над російськими військовими кораблями на невеликій висоті, знявши групу, що включала крейсер "Адмірал Кузнєцов", а також есмінець, протичовновий корабель і допоміжні судна.

Співрозмовник видання повідомив, що метою місії були високоякісні фотографії судів, в першу чергу - єдиного російського авіаносця.

Як зазначає РБК, літаки Tornado зазвичай залучаються до завдань при необхідності захисту британського повітряного простору , проте в цьому випадку відправка Tornado могло пояснюватися їх оснащеністю системами спостереження Raptor, здатними фіксувати зображення високої якості.

Крім винищувачів, за пересуванням корабельної групи стежили британський есмінець Duncan і фрегат Richmond.

The Times називає відправку флотилії Росії "найбільшим показом військово-морської могутності Москви з часів кінця холодної війни".

У той же час, британська газета The Telegraph зазначає, що "Кузнєцов" був піднятий на сміх в соцмережах через характерний для броненосців початку 20-го століття шлейф чорного диму, який супроводжує авіаносець на марші.

У статті багато коментарів британських експертів в області військового флоту, які розповідають, що на російському авіаносці стара рухова група, а через прорахунки при проектуванні і поганої якості труб вода в них замерзає в холодну пору року, і тоді половина туалетів на кораблі не працює .

Один зі співрозмовників називає "Адмірал Кузнєцов" "нещасливим кораблем з морського фольклору". Інший співрозмовник додав, що "у них (росіян) всі кораблі сяють зовні, але в жахливому стані всередині".

The Times, втім, пояснює чорний дим з труби машинним маслом поганої якості.

The Telegraph також вказує, що "Кузнєцова" всюди супроводжує буксир океанського класу, припускаючи, що зроблено це на випадок непередбаченої поломки двигунів.

У той же час газета відзначає, що у Британії немає жодного корабля, який можна порівняти за потужністю з побудованим ще за радянських часів "Кузнєцовим", а новим есмінцям Type 45 теж була потрібна переналагодження рухової установки.

Після завершення середземноморського походу "Адмірал Кузнєцов" повинен встати на багаторічний ремонт.

Раніше повідомлялося, що корабельна авіаносна група Північного флоту РФ розпочала похід в райони Північно-Східної Атлантики і Середземного моря. Королівські Військово-Морські Сили Великобританії приведені в стан підвищеної бойової готовності.

Влітку військово-дипломатичне джерело повідомляв, що кораблі РФ повинні посилити угруповання біля берегів Сирії для нанесення ударів. Напередодні джерело в НАТО припускав, що авіацію з борта "Кузнєцова" можуть використовувати при фінальному штурмі Алеппо.

В ході саміту лідерів ЄС, що проходить в Брюсселі 20-21 жовтня, Євросоюз твердо засудив атаки сирійського режиму і його союзників, зокрема Росії, по цивільному населенню в Алеппо. На зустрічі також обговорювалася можливість санкцій щодо РФ, але вводити їх поки не стали.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus