150 британських науковців, з-поміж яких Стівен Хокінг, закликали Великобританію залишитися в ЄС

10.03.2016 19:00

150 британських науковців, з-поміж яких Стівен Хокінг, закликали Великобританію залишитися в ЄС

Стівен Хокінг приєднався до більш ніж 150 науковців, які закликають Великобританію залишитися в Європейському Союзі. Вони вважають, що вихід з ЄС обернеться катастрофою для британської науки й університетів. Знаменитий фізик та інші члени Королівського наукового товариства, зокрема три лауреати Нобелівської премії, виклали свою позицію у листі, опублікованому в The Times.

Стівен Хокінг приєднався до більш ніж 150 науковців, які закликають Великобританію залишитися в Європейському Союзі. Вони вважають, що вихід з ЄС обернеться катастрофою для британської науки й університетів.

Знаменитий фізик та інші члени Королівського наукового товариства, зокрема три лауреати Нобелівської премії, виклали свою позицію у листі, опублікованому в The Times. На їхню думку, вихід з ЄС матиме руйнівні наслідки для багатьох значущих досліджень.

"По-перше, збільшення фінансування значно підвищило рівень європейської науки в цілому і британської зокрема, таким чином, ми маємо конкурентні переваги. По-друге, зараз ми можемо рекрутувати найкращих дослідників з континентальної Європи, зокрема молодих, тих, хто отримує гранти ЄС і вважає за краще переїжджати до Британії", - йдеться в публічному листі.

Науковці зазначили, що, наприклад, Швейцарія, яка взаємодіє з ЄС через двосторонні договори, щосили прагне залучити до себе молодих і перспективних науковців, і цілком може заборонити вільне пересування своїх кадрів у разі виходу Великобританії з ЄС.

Підписанти документа зазначають, що британські дослідники отримали на 2,4 млрд фунтів стерлінгів дослідницьких грантів з ЄС, чим було заплачено в централізований фонд. У листі також наводяться попередження від великих компаній і виробників, які застерігають британців від необачного з їхнього погляду кроку. Так, наприклад, керівництво концерну BMW повідомило всі 8000 співробітників британських дочірніх підприємств про те, що вихід країни з ЄС може вдарити по торговельних відносинах і викликати збільшення витрат.

Нагадаємо, референдум про подальшу долю Великобританії в Євросоюзі відбудеться 23 червня. Опитування громадської думки показують, що думки виборців розділилися. Як зазначає Reuters, навіть натяк на те, що королева підтримує вихід з ЄС, може негативно позначитися на зусиллях тих, хто прагне утримати країну в Євросоюзі.

Через референдум про членство в ЄС була відкладена щорічна промова королеви перед парламентом. При цьому в Букінгемському палаці наголошують на нейтральній позиції Єлизавети II.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus