Буревій "Метью" забрав життя 26 людей. На Гаїті переносять президентські вибори

06.10.2016 11:00

Буревій "Метью" забрав життя 26 людей. На Гаїті переносять президентські вибори

Працівники рятувальних служб на Гаїті намагаються дістатися до ізольованих стихією частин країни. Буревій "Метью" став найпотужнішим у карибському регіоні за майже десять років. Через руйнування, до яких призвела стихія, довелося відкласти президентські вибори на Гаїті, які мали пройти на вихідних, повідомили чиновники.

Працівники рятувальних служб на Гаїті намагаються дістатися до ізольованих стихією частин країни. Буревій "Метью" став найпотужнішим у карибському регіоні за майже десять років.

Про це повідомляє ВВС.

Через руйнування, до яких призвела стихія, довелося відкласти президентські вибори на Гаїті, які мали пройти на вихідних, повідомили чиновники.

Американські штати Флорида і Південна Кароліна готуються до шторму, який наближається до Багамських островів.

Спеціальний представник ООН по Гаїті Мурад Вахба каже, що у тимчасових притулках перебувають щонайменше 10 тисяч людей, а лікарні переповнені.

"Ми знаємо, що дуже багато будинків пошкоджено", - заявив міністр внутрішніх справ країни Франсуа Анік Жозеф.

"З деяких будинків позривало дахи і їх треба замінити, інші будинки цілковито знищено", - додає міністр.

З-поміж зруйнованих будівель - школи і церкви, котрі мали слугувати як виборчі дільниці. Нову дату виборів поки що не оголосили.

Станом на середу буревій спричинив загибель уже 26 людей та значно пошкодив місцеву інфраструктуру в Гаїті та Домініканській Республіці.

Наступна його ціль – східне узбережжя американського штату Флорида, повідомили в Національному центрі ураганів США.

"Буревій "Метью" рушив у середу в бік Багамських островів і східного узбережжя штату Флорида (США) після того, як погубив життя щонайменше 26 людей та пошкодив більшість будинків на півдні Гаїті", - зазначається в повідомленні Reuters.

При цьому уточнюється, що, за офіційними даними, принаймні 22 людини загинули в Гаїті, ще четверо – в Домініканській Республіці. Обидві країни розташовані на острові Еспаньйола. Напередодні з цієї місцевості було евакуйовано сотні тисяч людей.

Нинішня стихія описується як "найлютіший шторм" у Карибському басейні за останні майже десять років. Його вітри, швидкість яких сягала 230 км на годину, та потужні зливи зруйнували цілі міста, знищивши також сільськогосподарську інфраструктуру, худобу й посіви. Буревій поперевертав судна, заблокував дороги та спричинив затоплення житлових районів.

У Сполучених Штатах мільйони людей південно-східного узбережжя штату Флорида були попереджені про необхідність евакуації через загрозу катастрофічних наслідків у регіоні. Люди скупили в магазинах всі предмети першої потреби та спорожнили заправки, готуючись до удару стихії.

За даними Національного центру ураганів США, потужність "Метью" після того, як він минув острови в середу, була понижена з четвертої до третьої категорії. Швидкість вітрів впала до 195 км/год. Однак, як зазначили в Центрі, його сила на шляху до американського узбережжя може знову зрости в теплих водах океану.

Напередодні повідомлялося, що через буревій "Метью" на Кубі і в США евакуюють понад 2 млн осіб.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus