Чехія офіційно працевлаштує 140 тисяч кваліфікованих українців

04.10.2016 19:00

Чехія офіційно працевлаштує 140 тисяч кваліфікованих українців

"Нам терміново необхідно щось з цим робити, адже багато компаній вже скаржаться на застій роботи. І якщо ми не можемо знайти цих співробітників в нас, то повинні шукати їх за кордоном. Нам потрібні тисячі українців, тому що наш ринок праці забезпечити компанії своїми людьми не може", - заявив голова Спілки промисловості та транспорту.

У Чехії бракує робочої сили. Головний союз промисловості Чехії хоче компенсувати нестачу власних працівників українцями. Наразі мова йде про 140 тисяч робочих місць, повідомляє телеканал "24" з посиланням на Е15.cz.

Балога: "наші сусіди заберуть усіх, хто може робити щось своїми руками"

Спілка промисловості та транспорту вже закликав уряд прискорити працевлаштування українців на свої підприємства.

Особливо не вистачає тих, хто має вузькі спеціалізації.

"Нам терміново необхідно щось з цим робити, адже багато компаній вже скаржаться на застій роботи. І якщо ми не можемо знайти цих співробітників в нас, то повинні шукати їх за кордоном. Нам потрібні тисячі українців, тому що наш ринок праці забезпечити компанії своїми людьми не може", - заявив голова Спілки промисловості та транспорту Ярослав Ганак.

При цьому прем'єр-міністр країни Богуслав Соботка заявив про зниження рівня безробіття в країні на 5,3%.

Чехія входить в групи країн з найнижчим рівнем безробіття і може поступитися цим показником хіба що Німеччині.

Нагадаємо, в травці цього року чеський уряд схвалив працевлаштування 5 тисяч кваліфікованих трудових мігрантів з України. Але цієї квоти вже явно не достатньо.

Балога: "наші сусіди заберуть усіх, хто може робити щось своїми руками"

Новину вже встиг прокоментував позафракційний народний депутат Віктор Балога, колишній очільник Адміністрації президента України й екс-голова державної адміністрації Закарпаття (краю, вихідці з якого складають чи не найбільшу групу українських працівників у Чехії).

"Як думаєте - українці поїдуть працювати в європейську державу по трудовій угоді, з медичним страхуванням, зарплатою у валюті і перспективою залишитися там? Навіть не сумнівайтеся.

Хочу нагадати, що перед цим поляки заявили, що так само планують залучити на роботу від 1 до 2 мільйонів українців", - пише Балога у себе на Facebook.

Далі він, спираючись, як він стверджує, на дані Держстату, наводить наступні підрахунки: в реальному секторі економіки працює трохи більше 6 мільйонів людей, приблизно третина - це робочі спеціальності.

"Як думаєте, що буде з українською економікою, якщо ми їх втратимо, а їм на заміну не буде кому прийти? Бо по-перше молодь тікає з України ще на стадії навчання в університеті, а по-друге, влада не фінансує професійно-технічну освіту, без якої у нас не буде кому ні плитку покласти, ні проводку протягнути. В принципі, і зараз особливо немає кому це робити", - запитує Балога.

Згідно його власного висновку, за рік-два "наші сусіди заберуть усіх, хто може робити щось своїми руками".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus