Чергова порція документів, захоплених під час ліквідації бін Ладена, розсекречена в США

02.03.2016 10:00

Чергова порція документів, захоплених під час ліквідації бін Ладена, розсекречена в США

Журналісти продовжують вивчати документи, отримані США в 2011 році під час ліквідації лідера терористичного угрупування "Аль-Каїда" Усами бін Ладена. Перша частина цих матеріалів була оприлюднена в травні 2015 року. До теперішнього часу також переведено з арабської мови і розсекречений архів з 113 документів, повідомили Reuters співробітники американської розвідки.

Журналісти продовжують вивчати документи, отримані США в 2011 році під час ліквідації лідера терористичного угрупування "Аль-Каїда" Усами бін Ладена. Перша частина цих матеріалів була оприлюднена в травні 2015 року. До теперішнього часу також переведено з арабської мови і розсекречений архів з 113 документів, повідомили Reuters співробітники американської розвідки. Ці матеріали в основному охоплюють період з 2009 по 2011 рік, передає NEWSru.com.

В одному з цих документів бін Ладен віддає інструкції членам "Аль-Каїди", що утримує афганського заручника. Лідер терористів просить з обережністю поставитися до отримання викупу, разом з яким бойовикам могли непомітно передати пристрої для стеження. "Важливо позбутися кейса, в якому доставляються кошти, оскільки в ньому може бути чіп для стеження", - пояснює бін Ладен в листі до підлеглого, якого спецслужби визначили як "шейха Махмуда".

Ще один лист, написаний бін Ладеном під псевдонімом Абу Абдалла, також присвячено підозрами в стеженні. Терорист припустив, що в зуб його дружині вживили чіп, коли вона ходила до дантиста в Ірані. "Довжина чіпа - як у зерна пшениці, ширина - як у тонкій вермішелі", - відзначав лідер бойовиків. "Будь ласка, знищ цей лист після прочитання", - просив терорист в кінці послання.

В іншому документі бін Ладен явно висловлює стурбованість з приводу безпілотних літальних апаратів США, які патрулюють небо. Лідер терористів просить своїх посередників не залишати орендовані ними будинки в пакистанському місті Пешавар, за винятком "хмарних, похмурих днів".

Ще один, неповний документ свідчить про те, що "Аль-Каїда" стратила чотирьох своїх майбутніх новобранців за підозрою в шпигунстві. Пізніше з'ясувалося, що вони, по всій видимості, були невинні.

Один з документів, що відноситься до кінця 1990-х років, розповідає про те, як бін Ладен хотів витратити 29 мільйонів доларів, що зберігалися в Судані. Один відсоток лідер бойовиків хотів віддати одному зі своїх найближчих соратників Абу Хафса аль-Мавритані. Ще один - інженеру Абу Ібрагіму аль-Іраки Сааду для допомоги в заснуванні першої компанії бін Ладена в Судані.

Іншу частину суми лідер "Аль-Каїди" хотів витратити на священну війну, про що і попросив своїх родичів. "Я сподіваюся, мої брати, сестри і тітки по материнській лінії підуть моєї волі і витратять всі гроші, які я залишив в Судані, на джихад в ім'я Аллаха", - писав бін Ладен.

Терорист також вказав конкретні суми саудівських ріялів і золота, які повинні були розподілитися між його матір'ю, сином, дочкою, дядьком, дитиною дядька і тітками по материнській лінії. У листі від 15 серпня 2008 року бін Ладен просить батька піклуватися про свою дружину і дітей, якщо раптом він помре раніше. "Найдорожчий мій батько, я довіряю тобі мою дружину і дітей, щоб ти завжди цікавився ними, стежив за їх місцезнаходженням, допомагав їм з їх шлюбами і потребами", - пише терорист. На закінчення бойовик просить батька простити його, "якщо він зробив щось, що йому не сподобалося".

Документи за 2011 рік свідчать, що "Аль-Каїда" хотіла відзначити 10-річчя після терактів 11 вересня 2001 року масштабною антиамериканською кампанією в ЗМІ. У листі без дати "До американського народу" терористи закликають президента США Барака Обаму завершити війну в Афганістані і заявляють також, що план Вашингтона щодо врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту провалиться.

Президент США Барак Обама оголосив світу про знищення "терориста номер один" 2. травня 2011 року. В офіційному повідомленні говорилося, що бін Ладен був убитий пострілом в голову в своєму будинку в пакистанському місті Абботабад при спробі чинити опір і в той же день був похований в Аравійському морі за тисячу кілометрів від місця загибелі. Разом з ним, як повідомлялося, загинули дорослий син і одна з дружин.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus