Чергові переговори по Сирії за участю РФ не привели до компромісу

16.10.2016 16:00

Чергові переговори по Сирії за участю РФ не привели до компромісу

Переговори по Сирії, на які держсекретар США Джон Керрі 15 жовтня скликав до Швейцарії міністрів з Росії і близькосхідних країн, що не завершилися компромісом з Росією про загальну стратегію, покликану покласти край кровопролиттю, що триває шостий рік. Але Керрі обнадіяний "мозковим штурмом" і "дуже відвертою дискусією".

Переговори по Сирії, на які держсекретар США Джон Керрі 15 жовтня скликав до Швейцарії міністрів з Росії і близькосхідних країн, що не завершилися компромісом з Росією про загальну стратегію, покликану покласти край кровопролиттю, що триває шостий рік.

Про це повідомляє Reuters.

"Керрі повідомив, що виявив єдність думок з "низки можливостей", які здатні привести до довгоочікуваного перемир'я і сказав, що дискусія може продовжитися в понеділок", - йдеться в повідомленні.

На запрошення Держдепартаменту в Швейцарію з'їхалися глава російського МЗС Сергій Лавров і міністри з Ірану, Іраку, Саудівської Аравії, Туреччини, Катару, Йорданії та Єгипту.

Відзначається, що більше чотирьох годин спілкування за закритими дверима не принесли прориву.

Але Керрі обнадіяний "мозковим штурмом" і "дуже відвертою дискусією". Він сказав журналістам, що в спілкуванні спостерігалася певна напруженість. Однак глава Держдепартаменту вважає, що учасники лозанської зустрічі "зуміють сформувати деякі різні підходи", здатні надати імпульс врегулюванню.

Лавров, якого цитували російські інформагентства, сказав, що на зустрічі обговорювалися "цікаві ідеї" щодо мирного процесу, і учасники домовилися продовжити спілкування найближчим часом. Неясно, мав на увазі він прямі переговори або дискусії телефоном.

Євросоюз не був представлений на зустрічі.

МЗС Франції повідомило, що в неділю, 16 жовтня, в Лондоні запланована зустріч міністрів країн, які поділяють підходи у врегулюванні сирійської кризи.

Нагадаємо, два з гаком тижні тому зазнав фіаско з великими труднощами узгоджений Москвою і Вашингтоном план припинення вогню, який багато хто розглядав як останню надію добитися миру цьогоу року.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus