Члена ВРЮ Гречківського, впійманого на хабарі, не змогли усунути з посади

22.09.2016 15:00

Члена ВРЮ Гречківського, впійманого на хабарі, не змогли усунути з посади

Вища рада юстиції відмовилася відсторонити від посади свого члена Павла Гречківського, якого підозрюють у вимаганні хабара в півмільйона доларів. Таке рішення комісія оголосила після розгляду відповідного звернення ГПУ. Вища рада юстиції також вирішила перевірити дані, надані Генпрокуратурою щодо Гречківського.

Вища рада юстиції відмовилася відсторонити від посади свого члена Павла Гречківського, якого підозрюють у вимаганні хабара в півмільйона доларів. Таке рішення комісія оголосила після розгляду відповідного звернення ГПУ.

ВРЮ вирішила "звернутися до Генеральної прокуратури України з проханням надати докази, що свідчать про порушення Гречківським П. М. присяги члена Вищої ради юстиції і взяти до відома звернення Гречківського П. М., оголошене на засіданні Вищої ради юстиції".

Вища рада юстиції також вирішила перевірити дані, надані Генпрокуратурою щодо Гречківського.

У свою чергу Центр протидії корупції нагадав, що Гречківський, який неодноразово демонстрував схильність до розкоші, вимагав закрити доступ до низки розділів декларацій чиновників.

Крім того, експерти Центру протидії корупції вважають, що через втручання Генпрокуратури і СБУ в справу щодо можливого отримання хабара членом Вищої ради юстиції Павлом Гречківським, ця справа може розвалитися в суді.

Вони аргументували це тим, що чиновником такого рангу повинно займатися Національне антикорупційне бюро.

"Брати, щоправда, його мали не прокурори ГПУ відділу Грановського (відділ захисту економіки – ред.), а детективи НАБУ, оскільки за законом такий ранг чиновників – це справа НАБУ. Якщо порушити це – справа розвалиться в суді, бо затримання здійснювалося з порушенням закону", – заявили експерти.

"Але нашому Генпрокурору таке "по барабану", бо на його думку "поліцейський із зарплатою в 3000 грн, СБУшник – в 4000 грн" таким чином "може реалізувати, якщо не зарплату, то, принаймні, гордість за свою роботу", – додали вони.

Як відомо, генпрокурор Юрій Луценко у середу заявив, що член ВРЮ вимагав гроші за незаконний вплив на судове рішення.

"Затримано посередника – арбітражного керуючого Мінюсту, який у змові з членом ВРЮ отримав 150 тисяч доларів", – написав він.

Підозрюваний член ВРЮ викликаний в ГПУ.

Раніше повідомлялося, що Гречківський та заступник голови Вищого господарського суду Артур Ємельянов є співвласниками заповідної землі на Жуковому острові у Києві. Також відомо, що підозрюваний член ВРЮ є близьким до нардепа БПП Олександра Грановського й займався питаннями, пов'язаними із Госпсудом.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus