Чорна діра готується поглинути газову хмару в галактиці Чумацький шлях

12.01.2014 08:10

Чорна діра готується поглинути газову хмару в галактиці Чумацький шлях

Астрономи створили комп'ютерну модель поглинання чорною дірою гігантської газової хмари, маса якої в кілька разів перевищує масу Землі. У НАСА мають намір транслювати зіткнення небесних тіл у березні, хоча насправді воно сталося близько 26 тисяч років тому. Завдяки телескопам Європейської південної обсерваторії наукова фантастика стала науковими даними.

Астрономи створили комп'ютерну модель поглинання чорною дірою Стрілець А гігантської газової хмари, маса якої в кілька разів перевищує масу Землі. У НАСА мають намір транслювати зіткнення двох небесних тіл у березні цього року, хоча насправді воно сталося близько 26 тисяч років тому, повідомляє Корреспондент.net.

Завдяки телескопам Європейської південної обсерваторії наукова фантастика стала науковими даними. Астрономи зараз з великим інтересом спостерігають за знищенням газової хмари гігантською, або, як кажуть нацковці, надмасивною, чорною дірою під назвою Стрілець А. Вона знаходиться в центрі нашої галактики, Чумацького Шляху, притягує будь-який об'єкт, що підійшов надто близько, і поглинає його.

Маса цієї чорної діри більша за вагу Сонця в чотири мільйони разів. Зараз у Стрільця А здобичі небагато, тому світиться вона не дуже яскраво. Але скоро становище зміниться. Астрономи засікли новий об'єкт, який рухається прямо до чорної діри, це не зірка, а газова хмара.

Ця комп'ютерна модель була створена науковцями Європейської південної обсерваторії, вона ілюструє наближення жовтої точки, це газова хмара, до чорної діри.

У міру наближення швидкість хмари збільшується: за останні сім років вона подвоїлася і тепер становить більше восьми мільйонів кілометрів на годину.

Але найдивовижніше ще попереду, оскільки ніхто не знає, що ж відбудеться далі.

Стрілець А почне свій бенкет вже в березні цього року. Хмара, можливо, почне нагріватися і руйнуватися, процес буде супроводжуватися сильним світінням. У підсумку вона зникне в чорній дірі.

NASA має намір транслювати зіткнення двох небесних тіл в інтернеті за допомогою телескопа Swift. Вчені готуються побачити події, які відбувалися 26 тисяч років тому.

Раніше науковці з'ясували, що чорна діра, яка розташована в центрі нашої Галактики, щодня поглинає астероїди.

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus