Данилюк запевняє, що МВФ не вимагав підвищити пенсійний вік

21.09.2016 20:00

Данилюк запевняє, що МВФ не вимагав підвищити пенсійний вік

Міністерство фінансів заперечує інформацію про наявність у меморандумі співробітництва України й Міжнародного валютного фонду вимоги підвищити пенсійний вік. Про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк. За його словами, у меморандумі є питання про зменшення дефіциту Пенсійного фонду.

Міністерство фінансів заперечує інформацію про наявність у меморандумі співробітництва України й Міжнародного валютного фонду вимоги підвищити пенсійний вік.

Про це міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив у середу, 21 вересня, журналістам, передають "Українські новини".

"Зобов'язань (перед МВФ у меморандумі) підвищити пенсійний вік немає", - сказав міністр.

Зі слів Данилюка, у меморандумі є питання про зменшення дефіциту Пенсійного фонду.

Він нагадав про необхідність ухвалення закону про обіг сільськогосподарських земель.

Данилюк також повідомив, що допускає приїзд технічної місії МВФ в жовтні, передає "Економічна правда".

Він зазначив, що Мінфін направив проект бюджету на узгодження в МВФ.

"Зараз проект бюджету спрямований в МВФ. Фонд ставить запитання, ми відповідаємо на ці питання. Ми зараз перебуваємо в діалозі з МВФ", - сказав міністр в розмові з ЕП.

На питання про те, коли можливий приїзд місії МВФ в Україну міністр відповів: "Думаю, в жовтні".

Також він наголосив, що зараз бюджет перебуває на території парламенту, і якщо у депутатів будуть виникати побажання збільшити видаткову частину бюджету, "Мінфін не зможе піти на поступки за видатками, якщо пропозиції щодо їх збільшення не будуть збалансовані доходами або скороченням витрат на інші програми".

"Тільки такий варіант можливий. Всі зміни в бюджет повинні бути збалансованими", - наголосив Данилюк.

Як повідомлялося, раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що МВФ вимагає від України проведення пенсійної реформи для отримання наступного траншу.

Серед вимог: поступова зміна пенсійного віку, встановлення єдиного принципу пенсійного забезпечення без надання пільг для яких-небудь професій (крім військових), розширення бази для внесків у систему соціального забезпечення, встановлення справедливого податкового режиму для пенсій.

Нагадаємо, 14 вересня Міжнародний валютний фонд завершив другий перегляд чотирирічної програми співпраці з нашою країною, схваленої в березні 2015 року, і ухвалив рішення надати Києву третій за рахунком кредитний транш обсягом 1 млрд дол. Таким чином, загальний обсяг уже наданого фінансування становитиме 7,62 млрд дол за загального обсягу кредитування 17,5 млрд дол.

16 вересня Україна отримала кошти третього траншу.

Сьогодні, 21 вересня, Верховна Рада заслухала прем’єра Володимира Гройсмана із представленням державного бюджету на 2017 рік та ухвалила цей проект до розгляду.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus