Деканоїдзе хоче заборонити залишати автомобіль при зупинці і карати за образу поліцейських

27.09.2016 13:00

Деканоїдзе хоче заборонити залишати автомобіль при зупинці і карати за образу поліцейських

У пакеті законодавчих змін, який готує Нацполіція, буде норма про заборону залишати автомобіль при зупинці поліцейським, відповідальність за словесну образу співробітника поліції, збільшення часу попереднього затримання, пояснює глава Нацполіції Хатія Деканоїдзе. "Якщо всі будуть говорити, що думають, коли спілкуються з поліцією, так ми не побудуємо правової держави", - додала вона.

У пакеті законодавчих змін, який готує Нацполіція, буде норма про заборону залишати автомобіль при зупинці поліцейським, відповідальність за словесну образу співробітника поліції, збільшення часу попереднього затримання, пояснює глава Нацполіції Хатія Деканоїдзе.

"Пакет законодавчих змін, який ми зараз готуємо і будемо подавати в Кабмін і Верховну Раду, буде не тільки в цьому напрямку (презумпції правоти поліцейського - ред.), але і по інших напрямках. Ми підготували цілий ряд змін, і я дуже сподіваюся, що Верховна Рада проголосує за них", - сказала Деканоїдзе у вівторок "Інтерфакс-Україна" після презентації запуску тренінгів для дільничних поліцейських і слідчих Київської області.

Необхідність законодавчої фіксації презумпції невинності поліцейського глава Нацполіції пояснила цілою низкою чинників, зокрема, небажанням підкорятися поліції при зупинці для перевірки документів, відкритим перешкоджанням поліції на масових заходах. "Багато людей на зло провокують поліцейських, знімають відео, потім це відео викладають в ютюбі і соцмережах, щоб було багато переглядів... Під час масових заходів люди, і навіть з посадами, перешкоджають поліції, не підкоряються поліції, тому що для них поліція на сьогоднішній день нічого не означає", - поскаржилася Деканоїдзе.

"Спочатку треба підкорятися, виконувати всі вказівки, які вам дає поліція, а потім ми будемо вже розбиратися через прокуратуру і суд, що трапилося", - переконана Деканоїдзе.

"Якщо всі будуть говорити, що думають, коли спілкуються з поліцією, так ми не побудуємо правової держави", - додала вона.

Перераховуючи актуальні законодавчі ініціативи, які необхідні для належної роботи поліцейського, глава Нацполіції вказала, що необхідно законодавчо закріпити заборону залишати автомобіль після зупинки поліцейським транспортного засобу. Також вона зазначила, що необхідно збільшити час попереднього затримання за правопорушення.

"Треба надати повноваження поліцейським, щоб вони реально могли випереджати злочинців, наприклад, таких як Пугачов" (який застрелив поліцейських в Дніпрі - ред.)", - зазначила глава Нацполіція.

Також вона висловилася за доцільність дозволу на застосування шокерів поліцейськими. "Це теж стандарт. Їх можна використовувати", - сказала вона.

"За словесну образу поліцейських повинно бути покарання, це обов'язково, тому що це впливає на мотивацію поліції", - додала Деканоїдзе.

Як повідомлялося раніше, Міністерство внутрішніх справ готується внести до парламенту пакет законів щодо розширення прав поліцейського за принципом "презумпції правоти поліцейського".

Зазначалося, що дані законодавчі зміни будуть спрямовані на надання поліцейському більше прав при взаємодії з людьми, які повинні будуть підкорятися, маючи право в подальшому оскаржити дії правоохоронця.

Генпрокурор Юрій Луценко також підтримав ініціативу Авакова.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus