Деканоїдзе розповіла про три головні проблеми, пов'язані з ростом злочинності

21.09.2016 18:02

Деканоїдзе розповіла про три головні проблеми, пов'язані з ростом злочинності

За останній час злочинність в Україні зросла на 23%. Про це заявила голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе на засіданні комітету з питань забезпечення правоохоронної діяльності і законодавчого забезпечення 21 вересня.

За останній час злочинність в Україні зросла на 23%.

Про це заявила голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе на засіданні комітету з питань забезпечення правоохоронної діяльності і законодавчого забезпечення 21 вересня, повідомляє Українська правда.

Деканоїдзе прогнозує звільнення близько 9% співробітників органів внутрішніх справ за результатами переатестації

"Злочинність зросла на 23%. Я це визнавала і визнаю, ми не приховуємо статистику. Кількість злочинів – близько 60% – це крадіжки майна. Проблема в тому, що наш народ бідніє", – зазначила вона.

"Проблема номер два – закон Савченко, 34 тисячі людей незабаром вийдуть на волю", - зауважила Деканоїдзе. В контексті цього Деканоїдзе зазначила, що кожен десятий злочин в Україні скоюється людьми, що звільнилися з місць позбавлення волі.

Третя проблема, за словами голови Нацполіції, це мотивація поліцейських.

"Якби ви бачили в яких умовах працює слідчий, патрульний, опер, який працює 24 години на добу. Ні комп'ютерів, ні високих зарплат... Професія поліцейського непопулярна, вони себе почувають гірше, ніж у 90-х", – обурилася вона.

Раніше міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков виступив за негайне внесення змін в закон "про удосконалення порядку зарахування судом попереднього ув'язнення в строк покарання" (т.зв. "закон Савченко") в зв'язку з тим, що тих в'язнів, які вийшли на волю за цим законом, масово викривали в повторному скоєнні злочинів.

"На даний момент від подальшого відбування покарання - за цим прийнятого Радою закону - звільнено 8 200 засуджених та ув'язнених. 34 тисячі (!!!) підлягають звільненню з місць позбавлення волі за рік. Із зазначеної кількості вже вийшли - 785 вже викриті у скоєнні злочинів, з яких 22 - за умисне вбивство, 18 - нанесення ТТП, 10 - зґвалтування, 405 - крадіжки, 131 - грабежі, 66 - збройні розбої, 39 - шахрайство, 20 - хуліганство і інші злочини", - написав Аваков.

Деканоїдзе прогнозує звільнення близько 9% співробітників органів внутрішніх справ за результатами переатестації

Деканоїдзе прогнозує, що за результатами переатестації близько 9% співробітників органів внутрішніх справ буде звільнено. Говорячи про проблеми поліції, Деканоїдзе підкреслила, що Національна поліція була створена лише рік тому, а повністю реформувати систему МВС за такий термін неможливо в умовах відсутності необхідних коштів.

За словами Деканоїдзе, низьке матеріально-технічне забезпечення робить професію поліцейського непопулярною. При цьому глава поліції припустила, що за результатами переатестації, яка закінчиться наприкінці вересня, близько 9% співробітників органів внутрішніх справ будуть звільнені у зв`язку з невідповідністю займаним посадам.

"Необхідно своє фінансування поліції. Як ви думаєте, як довго міжнародні донори будуть нас годувати? Недовго", - сказала Деканоїдзе.

Також однією з проблем вона назвала роботу судової системи.

"Ми затримуємо людей за тяжкі злочини, а суди їх відпускають під заставу. Це нормально? Необхідне єдине реформування всієї правоохоронної системи, а не окремої правоохоронної структури. Але при цьому ми повинні розуміти й те, що поліція сьогодні - єдина структура в державі, яка реформується", - підкреслила Деканоїдзе.

Вона додала, що необхідно в найкоротший термін ухвалити нову та якісну законодавчу базу, що стосується роботи поліції, а також збільшити зарплати поліцейським.

"Без мотивації поліція стане аморфною масою", - застерігає Деканоїдзе.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus