Депутати бельгійської Валлонії заблокували угоду про ЗВТ ЄС-Канада

14.10.2016 20:00

Депутати бельгійської Валлонії заблокували угоду про ЗВТ ЄС-Канада

Парламент бельгійського регіону Валлонія вирішив не надавати права уряду Бельгії на підписання угоди про торговельно-економічне співробітництво ЄС і Канади (CETA). Після двогодинних дебатів валлонські депутати ухвалили документ, в якому звернулися до уряду Валлонії не делегувати свої повноваження федеральному уряду для підписання угоди.

Парламент бельгійського регіону Валлонія вирішив не надавати права уряду Бельгії на підписання угоди про торговельно-економічне співробітництво ЄС і Канади (CETA). Про це повідомляє портал RTBF.

Після двогодинних дебатів валлонські депутати ухвалили документ, в якому звернулися до уряду Валлонії не делегувати свої повноваження федеральному уряду для підписання угоди.

За документ проголосували 46 депутатів, проти – 16, один депутат утримався.

Бельгійський федеральний уряд підтримує угоду, але потребує згоди регіонів країни, щоб її підписати.

У Валлонії бельгійці проти угоди, оскільки вбачають в ній загрозу для фермерів, через потік імпортної свинини та яловичини.

"Ми сподівалися, що учасники переговорів хоча б спробують знайти якісь поліпшення, деякі коригування для Бельгії. Але цього не відбулося", - сказав Андре Антуан, президент Валлонського регіонального парламенту.

Сумніви щодо CETA існують не лише в Бельгії, а й, зокрема, серед керівництва Австрії та Словенії. У Німеччині Федеральний конституційний суд 13 жовтня попередньо дозволив уряду підтримати угоду за умови дотримання кількох вимог.

ЄС планував підписати CETA 27 жовтня на саміті ЄС-Канада у Брюсселі. Однак для цього необхідна підтримка угоди всіма державами-членами.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus