Депутати ЄП направили листи до Путіна та керівництва ЄС з вимогою звільнити Сущенка

06.10.2016 09:00

Депутати ЄП направили листи до Путіна та керівництва ЄС з вимогою звільнити Сущенка

Депутати Європейського парламенту направили листи президенту Росії Володимиру Путіну, президентам Європейської Комісії Жану-Клоду Юнкеру та Європейської Ради Дональду Туску і Високому представнику ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріці Могеріні з вимогою звільнити українського журналіста Романа Сущенка. Як передає УНІАН у Брюсселі, текст листа оприлюднено на офіційній сторінці депутата Міхала Боні.

Депутати Європейського парламенту направили листи президенту Росії Володимиру Путіну, президентам Європейської Комісії Жану-Клоду Юнкеру та Європейської Ради Дональду Туску і Високому представнику ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріці Могеріні з вимогою звільнити українського журналіста Романа Сущенка. Як передає УНІАН у Брюсселі, текст листа оприлюднено на офіційній сторінці депутата Міхала Боні (Польща, група Європейських народників), який виступив його ініціатором.

Фейгін: Кремль розгорнув кампанію з дискредитації Сущенка

"Члени Європейського парламенту занепокоєні незаконним затриманням українського журналіста Романа Сущенка владою РФ 30 вересня", - йдеться у листі.

Депутати розцінюють таку ситуацію як "сигнал для занепокоєння для будь-якого потенціального відвідувача Російської Федерації".

"У відповідності до поточної ситуації будь-хто може бути звинуваченим у шпигунстві і бути затриманим. Роман Сущенко має надійну репутацію гарного професіонала, який працює вже багато років у Франції, країні, яка є членом "нормандського формату", і всі звинувачення на його адресу розцінюються не більше, як подальші незаконні дії по відношенню до українських громадян з боку Російської Федерації", - наголосили автори звернення.

Депутати просять негайно звільнити Сущенка і вимагають уваги до цієї ситуації. Лист підписали, окрім Міхала Боні, віце-президент групи лібералів Пятрас Ауштрявічюс, лідер "Зелених" Ребекка Хармс та заступник голови підкомітету з питань безпеки та оборони Яромір Щетина.

Фейгін: Кремль розгорнув кампанію з дискредитації Сущенка

Адвокат Марк Фейгін, який захищає незаконно затриманого в РФ журналіста "Укрінформу" Романа Сущенка розповів про кампанію з дискредитації, що проводиться Кремлем проти його підзахисного. Про це він повідомив "Укрінформу".

"Зараз абсолютно очевидно видно антикампанія Кремля проти Романа Сущенка. Вона йде в Росії, на Заході - це зрозуміло, звично, хоча є деякі погані деталі. Але особливо турбує ситуація з нею в Україні", - зазначив Фейгін.

За його словами, справа навіть не в провокаційній заяві представників Опозиційного блоку, які застосовують принцип презумпції невинуватості не до свого співгромадянина, а до ФСБ. Тривожить, як в цілому швидко, вірусно поширюється, в тому числі і в Україні, кремлівський меседж "Ні, там справа "темна", там щось не так ...".

"При цьому жодних доказів провини мого підзахисного наслідок ФСБ не представляє. Наголос робиться на інформаційне поле. Але і це, на жаль, приносить деякі плоди, негативні для нас", - пояснює адвокат.

У Росії, за його словами, особливу увагу приділено поширенню зазначеного меседжу через провладних агентів впливу в правозахисному середовищі, що "сидять на кремлівських грантах".

"Так що нас чекає велика, важка робота не тільки в юридичному просторі, але і на інформаційному полі. Влада РФ в даний момент поставила чітке завдання домогтися від громадськості в "справі Сущенка" якщо і не підтримки, то принаймні нейтралітету. Ми ж зобов'язані перевернути ситуацію і не дати їм виграти в цьому питанні", - резюмує Фейгін.

4 жовтня Фєйгін потрапив до заарештованого журналіста Сущенка і уклав з ним угоду про захист.

Нагадаємо, 2 жовтня члени Громадської спостережної комісії Москви виявили в СІЗО "Лефортово" Романа Сущенка, журналіста агенції "Укрінформ", якого Лефортовський суд Москви заарештував за звинуваченням у "шпигунстві" (стаття 276 КК).

Пізніше Мінінформполітики України підтвердило інформацію про затримання журналіста Сущенка. У відомстві зазначили, що юридичний відділ збирає всю необхідну інформацію щодо обставин і причин затримання. А в ФСБ заявили, що український журналіст Сущенко - співробітник ГУР Міноборони: "Порушено справу за статтею "шпигунство".

Пізніше стало відомо, що російський суд заарештував на 2 місяці українського журналіста Сущенка.

Україна вимагає негайного звільнення затриманого в РФ українського журналіста та відповідної реакції від ОБСЄ, РЄ та інших структур.

З вимогою звільнити Сущенка виступила низка міжнародних інституцій, зокрема Репортери без кордонів та уповноважена ОБСЄ з питань свободи слова Дуня Міятович.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus